Emre Aydın’dan Arap sevici sözde gazetecilere tepki! Ben Türk’üm sakıncası yoksa…

İktidara yakın ‘gazeteci’ ve yazarlar Türkçe ve Arapça “Biz bir milletiz” başlığıyla bir video yayımladı. Gerçek Hayat dergisi hesabından yayımlanan videoda “Bu çağrıya kulak verin” denilerek, Arap dünyasına seslenildi.

Sosyal medya; Gerçek Hayat dergisi tarafından paylaşılan ve 16 ‘gazetecinin’ içinde bulunduğu videoyu tartışırken; ünlü şarkıcı Emre Aydın’dan dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Videoda Türkçe ve Arapça konuşan gazeteciler, Türkiye’de bazı kişilerin nefret tohumları ektiğini söyledi.

Aralarında Esra Elönü, Özlem Doğan, Hikmet Genç, Hacı Yakışıklı, Taha Hüseyin Karagöz, Yakup Köse, Yasin Aktay gibi isimlerin bulunduğu gazeteciler, “Türk olduğunu iddia ederek ırkçılık yapanların Türk milletinin değerleriyle alakası olmadığı” görüşünü savundu.

“Biz Türküz, Kürdüz, Arapız, Gürcüyüz ve diğerleriyiz. Hepimiz aynı milletin parçalarıyız” denilen video, Arapça “Biz tek milletiz” sloganıyla bitirildi.

X’ten paylaşılan videoda ilk olarak gazeteci Esra Elönü görüldü. Arapça konuşan Elönü, “Türk milletinden yeryüzündeki bütün Müslümanlara selam olsun.”

AÇIKLAMASI GÜNDEM OLMUŞTU
Elönü daha önce “Bana kimliğim sorulduğunda asla ‘Türk’üm’ demem” çıkışı ile gündeme gelmişti.

2012 yılında Habertürk’teki tartışma programında konuşan Elönü şu ifadeleri kullanmıştı:

“‘Sen kimsin?’ sorusuna asla ‘Türk’üm’ diyerek cevap vermedim, vermem de. Asıl milliyetçiliğin, ırkçılığın bu kimlik öne çıkarıldığı zaman yapıldığını düşünüyorum. Bu kanın asaleti nereden geliyor? Ben Türk olmakta, Türklükte gurur duyulacak bir şey olduğunu düşünmüyorum, insanlar etnik kökenlerinden neden gurur duysunlar ki?”

EMRE AYDIN’DAN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM
Sosyal medya, Gerçek Hayat dergisi hesabından yayımlanan videoyu konuşmaya devam ederken; ünlü şarkıcı Emre Aydın’dan dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Aydın, X hesabından yaptığı paylaşımda ‘Ben Türk’üm bir sakıncası yoksa’ sözlerini kullandı.

Aydın’ın bu paylaşımı, 5 bin alıntı, 30 bin favorilenme ve 3 milyon görüntülenme aldı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.