Emre Aydın: Acemiliğim tarz olarak algılandı

Uzman klinik psikolog ve yazar Gökhan Çınar’ın hazırlayıp sunduğu ”Katarsis” iddialı konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Gökhan Çınar’ın bu haftaki konuğu ise alternatif rock müziğin en çok sevilen isimlerinden Emre Aydın oldu ve samimi sohbeti ile Katarsis’e renk kattı.

”Acemiliğim tarz olarak algılandı.”

Program boyunca samimi sohbetiyle Gökhan Çınar’a içini döken başarılı şarkıcı Emre Aydın, ”Afilli Yalnızlık” şarkısının dönüm noktası olduğunu belirterek müzik piyasasına girdiği o dönemleri şu sözlerle anlattı;

”Müzik piyasasına girdiğim zamanki acemiliğim dışarıdan tarz olarak algılandı, sessizliğim bana artı katan bir imaja dönüştü.

Afilli Yalnızlık hayatımın dönüm noktasıdır, projeyi yürüten herkes bu albüme çok inandı. Ben bile albümün bu kadar kişiye ulaşacağını düşünmemiştim. Hala arkasında güçlü bir şekilde durduğum bir albümdür ama biraz abartıldığını düşünüyorum.”

blank

”Okulum çok kötü gidiyordu ve maddi durumum çok iyi değildi.”

Yaklaşık yarım saat boyunca içtenliğini ve samimiyetini kaybetmeden bilinmeyenlerini anlatan sanatçı müzik hayatına başlamadan önceki zamanlarını şu sözlerle dile getirdi;

”Günde dört tane vesait değiştirip sonunu hiç görmediğim bir şeyi kovaladım. O dönemler ailemle aram iyi değildi. Okulum çok kötü gidiyordu ve maddi durumum çok iyi değildi, elimde sadece şarkılarım vardı. Ataköy’den Ulus’a kadar gidip geliyor ve zorlanıyordum hatta kimi zaman stüdyoda kalıyordum, buna rağmen başardım ve bu kararlılığımı anneme borçluyum.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.