Emniyet ve Jandarma’dan ülke genelinde ‘tombala’ uygulaması

Emniyet ve Jandarma’nın ülke genelinde ‘Kumar, Tombala ve Oyun Makinelerine’ yönelik yaptığı operasyonda aranan 279 şahıs yakalanırken, çok sayıda kumar malzemelerine el konuldu.

ANKARA (İGFA) – Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığı koordinesinde; suçlarına yönelik ülke genelinde 8.749 ekip, 30.073 personelin katılımıyla 28.04.2022 günü “Kumar, Tombala ve Oyun Makineleri” uygulaması yapıldı.

İçişleri Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre 23 bin 784 işyeri ve 465 dernekte yapılan denetimlerde; 20 şahıs gözaltına alınırken, 279 aranan şahıs yakalandı. 142 şahıs hakkında adli işlem yapılan operasyonda, 358 şahıs hakkında idari işlem yapıldı, para cezası uygulandı. 85 umuma açık işyeri ve derneğe idari işlem yapıldı.

Ayrıca eş zamanlı operasyonlarda 2 adet tabanca, 36 adet mermi, muhtelif miktarda uyuşturucu madde, 270 paket kaçak sigara, 4 adet oyun ve kumar makinesi, 7 adet tombala makinesi, kumar oynatmak amaçlı dövüştürülen 4 adet horoz ve çok sayıda kumar oynanması için materyaller ele geçirildi.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.