‘Emlakçıyı Beklerken’ İzmir’de

Tiyatro dünyasının ünlü ismi Yasemin Yalçın Yalçın Tiyatrosu’nun ‘Emlakçıyı beklerken’ oyunu İzmir’de sahne alacak.

İZMİR İGFA- İrfan Kangı’nın yönettiği, Yasemin Yalçın, İlyas İlbey, Ziya Kürküt, Cenk Tunalı gibi ünlü isimlerin rol aldıkları “Emlakçıyı Beklerken” 24 mayıs salı saat 21.00’de İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda İzmirli tiyatroseverlerle buluşacak.

Yasemin Yalçın Tiyatrosu yapımı “Emlakçıyı Beklerken ” oyununda, birbirinden anormal karakterlere sahip komşuların; bir evde toplanarak hayatlarının en acayip, en unutulmaz gününe tanıklık edeceksiniz.

Düzenbaz bir emlakçı olan Şuayip Dal’ın başından geçen kahkaha dolu macerelar 2 perdelik bir oyunla anlatılıyor.

blank

‘HERKES KONUŞUR ŞUAYİP YAPAR’

Ev kiraya verilsin diye emlakçıya bırakılan bir anahtar ve o anahtarı eline geçiren dünyanın en düzenbaz emlakçısı Şuayip! Hazır boş ve kurulu evi bulunca çapkınlık yapmaya karar veren Şuayip’ in eve bir konsomatris çağırması ile başlayan olaylar zincirine bunaklığı ve manyaklığıyla nam salmış komşu Kamuran bey ile başarısız, özenti bir pop şarkıcısı olmaya çalışan Taner ve olayların tam ortasında kendini bulan masum günahsız ama mağdur Latif dahil olur. Tüm bunlar yetmiyor gibi eve çağırılan konsomatris Leman’ı ve Şuayip’i vurmaya gelen Tophaneli Jilet Hasan ile eve kocasını basmaya gelen Şuayip’in eşi Ayten bir de olaylara kafadan giren bir de polis. Ortalık tam 2 saat ve 2 perde boyunca fena karışacak ve bu Türk işi Fars oyununda oyuncular sahnede koşuşturmaktan terlerini, koltuklarda oturan seyirciler de gülmekten gözlerindeki yaşlarını silecek.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.