Elon Musk’ın oğluna koyduğu isim California yasalarına aykırı bulundu

Tesla ve Space X’in CEO’su Elon Musk ile müzisyen sevgilisi Grimes oğullarına verdikleri X Æ A-12 California yasalarına aykırı bulundu.

Gerçek adı Claire Bucher olan müzisyen Grimes’dan ilk bebeğini kucağına alan Elon Musk, oğluna verdiği isimle gündemdeki yerini koruyor. Musk’ın o isimde ciddi olup olmadığı henüz bilinmezken, Los Angeles’taki Halk Sağlığı Başkanlığından açıklama geldi.

Musk ve Grimes’ın oğullarına koyduğu “X Æ A-12” adının California yasalarına aykırı olduğunu söyleyen bilir kişi, böyle bir şeyin mümkün olmadığını belirtti.

“X Æ A-12” NE ANLAMA GELİYOR?

Yaptığı esprileriyle tanınan Musk’ın oğlunun adını açıkladığı Twitter paylaşımı başta birçok kullanıcı tarafından ciddiye alınmasa da, ardından Grimes’ın bu ismin ne anlama geldiğini açıklamasıyla işler ciddiye bindi.

Æ, a ve e’nin birleşiminden oluşan Latince ve eski İngilizce’de bir bağ anlamı taşıyor. Zamanla kullanımı azalsa da, Danca, Norveççe ve İzlandaca’da Æ bir harf olarak sınıflandırılıyor. Grimes da son albümündeki bir şarkıya 4ÆM adını vermişti.

A-12 ise, Lockheed’in CIA için ürettiği bir uçak modeli. Üretimi sırasında tasarımcılar tarafından Archangel ani Büyülü Melek olarak adlandırılmıştı. Grimes ayrıca Archangel’ın favori şarkısı olduğunu belirtmişti.

Çiftin oğullarının isminin nasıl telaffuz edildiği ise belirsizliğini koruyor. Elon Musk, Twitter’da bir takipçisinin, “X Ash Archangel” şeklinde okunup okunmadığı sorusunu sorduğu mesajı sadece beğenmekle yetindi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.