Elif Buse Doğan ve Tarık İster’den “Telli Turnam”

Elif Buse Doğan ve başarılı müzik adamı Tarık İster, Türk halk müziğinin en sevilen eserlerinden biri olan “TELLİ TURNAM” isimli eserin yepyeni versiyonunu 12 Nisan Cuma günü Avrupa Müzik markasıyla tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluşturuyor.

Sözü ve müziği ünlü halk ozanı Musa Eroğlu’na ait olan “TELLİ TURNAM” türküsünün yeni versiyonunun aranjörlüğünü ise Tarık İster, üstlendi. Çalışmada batı müziğinin düzenleme ve çok sesli anlayışının başarılı bir şekilde uygulanması dikkat çekiyor.

Eren Yolcu’nun sazıyla renk kattığı single çalışmasının kamera arkasına ise Alişan Günay Yıldırım, geçti.

Küçük yaşlardan itibaren halk müziğine gönül veren, kadife sesi ve eğitimiyle müzik piyasasında kendisine bir yer edinen Elif Buse Doğan, yeni çalışmasıyla türküleri gençlere sevdirmeyi amaçlıyor.

Tarık İster feat. Elif Buse Doğan ‘TELLİ TURNAM’ isimli single’ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.