Elif Ana’nın inanılmaz hayat hikayesi beyaz perdeye uyarlanıyor

1908’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde dünyaya gelen ve insanlara yardımseverliğiyle nam salan Elif Ana’nın inanılmaz hayat hikayesi beyaz perdeye uyarlanıyor. Asıl adı Elif Sugan olan Elif Ana, sağlığında insanların yardımına koşmasıyla tanınır ve ermiş olduğuna ınanılır. Bu yüzdendir ki çevresinde Elif Ana diye anılmıştır Akdemir köyünde yaşamis olup Türbesi de bu köyde bulunmaktadır.

Uzun yıllardır projenin üzerinde çalışan, Hüseyin Usta, Ökkeş Sevimli ve ünlü oyuncu Kazım Çarman İsviçre’de kurdukları Life is a Movie Film Prodüksiyon A.Ş tarafından film için start verildiğini ve filmin Elif Ana’nın doğup büyüdüğü topraklarda Maraş’ta çekileceğini açıkladılar.

Senaryosunu usta oyuncu Semra Dinçer’in kaleme alacağı filmin müziklerini de uluslararası film festivallerinde ülkemizi gururla temsil eden ve ödülle dönen İrsel Çivit üstlenecek. Ayrıca projeye Kosova’dan katılan Kosova’lı yapımcı Selim Qerka ve Kosova’nın ünlü tv yıldızı Arbnora Ademaj da projede yer alacagını ve böylesine etkileyici bir hayat hikayesinin sinemaya uyarlanmasından dolayı mutlu olduğuklarını dile getirdiler.

blank

OYUNCU KADROSU OLAY YARATACAK

Filmin yapımcıları İsviçre’den yaptıkları açıklamada ”Elif Ana’nın hayatını beyaz perdeye biyografi türünde uyarlıyoruz ve oyuncu kadromuzla olay yaratacağız” dediler.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.