Ekşi Sözlük’ten yeni açıklama: Herhangi bir bilgi edinemedik

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen internet sitelerinden olan Ekşi Sözlük’e dün akşam saatlerinden itibaren erişim engeli getirilmişti. Ekşi Sözlük erişim engeline ilişkin sosyal medyadan yeni bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada “Avukatımız ve yöneticimiz erişim engelinin sebebine dair herhangi bir BTK yetkilisinden bilgi edinemediler” denildi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, dün akşam saatlerinden itibaren Ekşi Sözlük’e erişim engeli getirmişti. Ekşi Sözlük, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından getirilen erişim engeline ilişkin sosyal medyadan yeni bir açıklama yayımladı. Sözlük açıklamasında, “Avukatımız ve yöneticimiz erişim engelinin sebebine dair herhangi bir BTK yetkilisinden bilgi edinemediler” ifadelerini kullandı.

Ekşi Sözlük’ün erişim engeline ilişkin açıklaması şöyle:

“Avukatımız ve yöneticimiz durumu takip edebilmek adına sabah saatlerinde Ankara’ya vardılar. Her ne kadar BTK yetkilileriyle görüşmek için yoğun çaba sarf etmiş olsalar da, erişim engelinin sebebine dair herhangi bir BTK yetkilisinden bilgi edinemediler.

Ancak yaptığımız sorgulama esnasında, Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin 22/02/2023 tarihli ve 2023/1532 d.iş sayılı kararı ile erişim engeli kararı alındığını gördük. Karar henüz tarafımıza tebliğ edilmedi, bu sebeple karara ulaşmaya çalışıyoruz.

Yeni bir gelişme olması ya da bilgi edinmemiz halinde sizlerle paylaşacağız”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.