Ekrem İmamoğlu’nun tarihi zafer konuşması “Ben Atatürk Cumhuriyeti’nin projesiyim!”

31 Mart’ta mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu yine İBB Başkanı oldu. İmamoğlu ilk açıklamasının ardından otobüsle Beylikdüzü’ne gitti.

Beylikdüzü’ndeki etkinlik alanına yurttaşların yoğun ilgisi nedeniyle güçlükle ulaşan Ekrem İmamoğlu‘u yurttaşlara hitap etti. Konuşmasında tüm siyasi parti seçmenclerine seslenen İmamoğlu, Artık partizanlık bitti, artık liyakat ve ahlak var. Artık hak, hukuk ve adalet var.” dedi. İmamoğlu’nun konuşması sık sık sloganlarla kesildi.

İşte Ekrem İmamoğlu’nun tarihi zafer konuşması:

“İstanbul, sevgi kazanacak demiştik. Ne mutlu bana ki sevgi kazandı sevgi. Biz bu şehrin çocukları için, o güzel çocukları için, biz bu şehrin enerjisi, biz bu şehrin vicdanı, kadınları için, biz bu şehrin beyefendileri için; kısacası herkes için geldik.

Yıkın bütün ön yargıları, zihninizdeki bütün önyargıları yıkın. Hiç kimsenin yaşamı, inancı bizi ilgilendirmiyor herkesi kucaklamaya geldik. Biz bu şehirde inançlara saygı için geldik.

Yok Alevisi Sünnisi herkesi kucaklamaya geldik. Biz bu şehirde azınlık diye bir kavram yok, biz bu şehirde Rum’u Ermeni’si, Süryani’si, Yahudi’si herkesi kucaklayacağız. Biz bu şehirde demokrasiyi inşa edeceğiz. Biz bu şehirde adaleti inşa edeceğiz. Biz bu güzel şehirde size söz veriyorum geleceği inşa edeceğiz.

blank

“BEN ATATÜRK CUMHURİYETİ’NİN PROJESİYİM”

Biz bu şehirde maneviyatını bilen, maneviyatına sahip çıkan, milli değerlerine her zaman sahip çıkan, vatanın birliği ve bütünlüğüne her yerde sahip çıkan, her yerde tam bağımsız Türkiye diyen, fikri hür ve vicdanı hür nesiller yetiştireceğiz. Size söz; biz bu şehirde ne aldatacağız, ne aldanan olacağız.

Hepinizin huzurunda; ben bu güzel yurdumun insanına sesleniyorum. Ben bir projeyim, ben Atatürk Cumhuriyeti’nin projesiyim.

Siyaseti ahlakla buluşturacağız. Benim bu şehirde hepinize söz veriyorum, çocukları, gençlerin Ekrem abisi olmaya geliyorum. Çok güzel işler başaracağız. Bugün demokrasiyi tamir edeceğiz. 6 Mayıs’ta bir avuç insana en güzel cevabı verdiniz, helal olsun size. Artık güleceğiz. Artık gülelim öyle değil mi? Bu akşam harika bir akşam, bu akşam muazzam bir akşam.

Huzurunuzda sevgili eşime, çocuklarıma, -ben İstanbul’un gençlerini evlatlarım gibi seviyorum- her şey çok güzel olacak diyen Berkay’a çok teşekkür ederim.

Benim ailem siyasette ben koşarken sadece bana destek olacak. Siyaset hizmet alanıdır.

“ARTIK PARTİZANLIK BİTTİ”

Siyaset hizmet, görev alanıdır. Hizmet edeceğiz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. İttifakımız İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, Buğra Bey ve Canan Hanım’a teşekkür ediyorum. İstanbul İttifakı’na teşekkür ediyorum.

İstanbul İttifakı’nda herkes var. HDP’li, AK Partili, MHP’li, DSP’li, BBP’li kardeşlerim vardır. Partiler hizmet için araçtır.

Asıl olan millettir. Her zaman millet üstündür, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bunu hiç unutmayacağız. Yarından itibaren çalışmaya başlayacağız.

Bu güzel akşamda bizi yalnız bırakmadınız, bundan sonra da yalnız bırakmayın. İstanbul’u hep birlikte ayağa kaldıracağız. İstanbul’da seferberlik başlatacağız. Kısa zamanda büyük işler başarmamız lazım. Yol arkadaşlığınız için çok teşekkür ediyorum. Herkese selam söyleyin, herkesi kucaklayın. Hepinizin hemşehrilerimize selam söyleminizi istiyorum. Kimseyi ayrıştırmayın, artık partizanlık bitti. Artık liyakat ve ahlak var. Artık hak, hukuk, adalet var.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.