Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediyesi’ndeki akraba kadrosu ortaya çıktı

Belediye kadrolarına ailelerini yerleştiren CHP’li başkanlara “Burası eş-dost, akraba yeri değil. Arkadaşlarım hatalarını bir an önce düzeltmeli” sözleriyle tepki gösteren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, önceki dönem başkanlık ettiği Beylikdüzü Belediyesi’ndeki akraba kadrosu ortaya çıktı.

Yerel seçimlerin ardından işbaşı yapan CHP’li belediyelerde ortaya çıkan akraba atama haberlerine hergün bir yenisi daha ekleniyor.

Konu hakkında açıklamada bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Belediye başkanlarının akrabalarını yönetime getirilmelerini doğru bulmuyoruz. Bu sorunu çözeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“BURASI EŞ-DOST, AKRABA YERİ DEĞİL”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise “Burası eş-dost, akraba yeri değil. Çok netiz bu konuda taviz yok” diyerek duruma tepki gösterdi.

Söz konusu belediye başkanlarının hatalarını düzelterek vatandaştan özür dilemeleri gerektiğini belirten İmamoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Ben bunu seçim meydanlarında da söyledim derhal gereği yapılmalıdır. Burası eş-dost, akraba yeri değil kardeşim. Kimse, ben de yapıyorsam partim benden de hesap soracak, kendi vicdanına da hesap soracak. ‘Efendim çok marifetli’ Gitsin başka yerde kullansın bu marifetini. Çok netiz bu konuda. Taviz yok. Öbür tarafta 105 insan yapıyor, bizimki 5 insan yapıyor. Benim için fark etmez, benim 5 arkadaşım o yanlışı düzeltecek. ‘Kusura bakmayın hemşerilerim, bir hata oldu’ diyecek işine bakacak. Burası akraba yeri değil. Benim de dün akrabalarım geldi köyden. Ağladılar gururdan gittiler.”

İŞTE İMAMOĞLU’NUN AKRABA KADROSU

Ancak bu konuda taviz vermeyeceğini belirten İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde belediye kadrolarını akrabalarıyla doldurduğu ortaya çıktı.

İşte İmamoğlu’nun kadrolara getirdiği o isimler:

Şehriman Gümüş (Baldızı)
Hatice Şahin- (Baldızının kızı)
Volkan Berber
Hatice Hilal Berber (Volkan Berber’in eşi)
Sevcan Kör
Fatma Karasuç
Şebnem Kaya Genç
Merve İmamoğlu
Coşkun Kaya
Faruk Serhad Gürsel

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.