Ekrem İmamoğlu’ndan Gezi Davası’na tepki

Gezi Davası’nın karar duruşmasında Osman Kavala’ya ağırlaştırılmış hapis cezası verildi. İBB Başkanı İmamoğlu’ndan karara tepki geldi. İmamoğlu, “Verilen karar vicdanları yaraladı” dedi.

Gezi Parkı davasında Osman Kavala’ya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Yiğit Ali Ekmekçi’ye 18’er yıl hapis cezası verildi, hepsinin tutuklanmasına karar verildi. Kararın ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan tepki geldi. İmamoğlu Twitter’dan, “Gezi Davası’nda verilen karar milyonlarca insanın vicdanını yaraladı. Vicdanla verilmeyen kararları bu ülke hiç kabul etmedi ve sindirmedi. Ne olursa olsun adaletten yana olacağız, herkes için hukuku savunacağız.” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.