Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’tan Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan açıklama geldi. Yavaş ve İmamoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun iradesi dışında hareket etmeyeceklerini bildirdi.

İBB Başkanı İmamoğlu ve ABB Başkanı Yavaş, İYİ Parti lideri Akşener’in çağrısının ardından beklenen adaylık açıklamasını yaptı. İmamoğlu ve Yavaş, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun iradesinin dışında hareket etmeyeceklerini bildirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, altılı masada adaylığın konuşulduğu ilk görüşme sonrası gerçekleştirdiği basın toplantısında Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ya da İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun adaylığı konusunda görüş bildirmiş CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkmıştı.

Akşener’in açıklamalarının ardından gözler İmamoğlu ve Yavaş’a çevrilmişti. İmamoğlu ve Yavaş’tan beklenen açıklama geldi. İBB Başkanı İmamoğlu, “Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesi dışında hareket etmeyeceğimizi belirtmiştik. Aynı çizgideyiz.” derken ABB Başkanı Yavaş da “CHP’nin öz evladı ve Millet İttifakı’nın Belediye Başkanı olarak milletimizin arzu ettiği birlik içinde, ittifak masasında irademizi temsil eden Sayın Kılıçdaroğlu’nun ve Millet İttifakı’nın, eksilmeden çoğalarak büyüyeceğinden şüphem yok.” ifadelerini kullandı. Sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklama yapan İmamoğlu ve Yavaş birbirlerinin açıklamalarını da mentionladı.

İmamoğlu’nun paylaşımı şöyle;

“Millet İttifakı halkımızın içinden geçtiği zor bir dönemde ağır bir sorumluluk alarak devleti etkin ve demokratik, toplumu huzurlu ve zengin kılma iradesiyle kurulmuş bir siyasi birliktir. Milletimize çaresiz, umutsuz ve yalnız olmadıklarını göstereceklerine inanıyorum. CHP’nin öz evladı ve Millet İttifakı’nın Belediye Başkanı olarak milletimizin arzu ettiği birlik içinde, ittifak masasında irademizi temsil eden Sayın Kılıçdaroğlu’nun ve Millet İttifakı’nın, eksilmeden çoğalarak büyüyeceğinden şüphem yoktur.”

Mansur Yavaş’ın paylaşımı ise şu şekilde;

“Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesi dışında hareket etmeyeceğimizi belirtmiştik. Aynı çizgideyiz. Temennimiz, Millet İttifakı’nın tüm paydaşlarıyla yoluna devam etmesidir.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.