Ekrem İmamoğlu: Ekiplerimiz Hatay’da 135 vatandaşımızı enkaz altından sağ kurtardı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 2 büyük deprem Hatay’da da büyük yıkıma neden oldu. Felaketin yaşandığı Hatay’a İBB ekipleri de ulaştı. İBB Başkanı İmamoğlu, “Ekiplerimiz şu ana kadar 135 vatandaşımızı enkaz altından sağ olarak kurtardı.” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından Hatay’da da çok sayıda bina yıkıldı. İBB ekipleri de Hatay’a giderek arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Yapılan çalışmalara ilişkin açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, “1Hatay’da arama-kurtarma personeli sayımız 605’e ulaştı. Ekiplerimiz şu ana kadar 135 vatandaşımızı enkaz altından sağ olarak kurtardı. Toplamda 1132 İBB personeli, 401 iş makinası ve hizmet aracıyla Hatay’ın yanındayız.” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.