Ekrem İmamoğlu: Cumhurbaşkanlığı onayını heyecanla bekliyoruz

İstanbul’a alınacak yeni metrobüsleri Sakarya’daki fabrikada inceleyen İBB Başkanı İmamoğlu, ”Bu 160 araç metrobüs filosuna katıldığında, görecek ki vatandaşlarımız, gerçekten daha konforlu, daha kaliteli, daha kusursuz bir hizmet almaya başlayacaklar. Zira metrobüs filomuzda 2 milyon kilometreyi geçen otobüslerimiz var. Cumhurbaşkanlığı onayını heyecanla bekliyoruz.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un metrobüs filosuna dahil olacak 100 yeni otobüsün üretildiği Sakarya Arifiye’deki fabrikayı, İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) Genel Müdürü Alper Bilgili ile birlikte ziyaret etti. İmamoğlu, bir hafta içerisinde 20 otobüsü teslim alıp filoya katacaklarını belirtti.

Toplamda 100 aracın da nisan-mayıs ayları içerisinde tamamlanacağını ifade eden İmamoğlu, oldukça yaşlı araçlardan oluşan 670 otobüslük metrobüs filosunun kalanının yenilenmesi için de uzun süredir Cumhurbaşkanlığı onayı beklediklerini hatırlattı.

İmamoğlu, değerlendirme konuşmasını da İstanbul’un metrobüs filosuna katılacak yeni otobüs içinde gerçekleştirdi.

‘METROBÜS FİLOMUZDA 2 MİLYON KİLOMETREYİ GEÇEN OTOBÜSLERİMİZ VAR’

İstanbul’da otobüs filosunun yenilenme meselesinin önemli olduğunu ifade eden İmamoğlu, “Bu manada, halen Cumhurbaşkanlığı onayında bekleyen, -Yatırım İzleme Birimi diyelim- onayımızın gelmesi halinde aslında alıma devam etmek arzusundayız. Bu, İstanbul’a bir hizmet. Yenilenen araçlar, daha güvenli hizmet anlamına geliyor. Daha güvenli yolculuk anlamına geliyor. Bu 160 araç bile metrobüs filosuna katıldığında, görecek ki vatandaşlarımız, gerçekten daha konforlu, daha kaliteli, daha kusursuz bir hizmet almaya başlayacaklar. Zira metrobüs filomuzda 2 milyon kilometreyi geçen otobüslerimiz var. Heyecanla bekliyoruz. Yatırımlarımız devam ediyor. Bu zor günlerde, zor zamanlarda yatırıma devam etmenin de hem şehrimiz hem ülkemiz adına gururunu yaşıyoruz. Umuyorum; daha güzel haberlerde İstanbulluya daha güzel müjdeleri vermeye devam edeceğiz” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.