Ekonomik güven endeksi 96,7 oldu

Ekonomik güven endeksi Nisan ayında 94,7 iken, Mayıs ayında 2,1 oranında artarak 96,7 değerine yükseldi. Ekonomik güven endeksindeki artış; tüketici, hizmet ve perakende ticaret sektörü güven endekslerindeki artışlardan kaynaklandı.

Bir önceki aya göre Mayıs ayında tüketici güven endeksi 0,4 oranında artarak 67,6 değerini, hizmet sektörü güven endeksi 6,1 oranında artarak 121,7 değerini, perakende ticaret sektörü güven endeksi 1,7 oranında artarak 121,4 değerini aldı. Reel kesim (imalat sanayi) güven endeksi 0,7 oranında azalarak 107,0 değerini, inşaat sektörü güven endeksi 2,2 oranında azalarak 81,6 değerini aldı.

Ekonomik güven endeksi, Mayıs 2022

Ekonomik güven endeksi, güven endeksleri ve değişim oranları, Mayıs 2022

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.