Eker Sailing Team, Marmaris Uluslararası Yat Kulübü’nün düzenlediği Kış Trofesi’nde Şampiyon Oldu

Uluslararası ve ulusal yarışlarda elde ettiği başarılı sonuçlarla dikkat çeken Eker Sailing Team, Marmaris Uluslararası Yat Kulübü’nün düzenlediği Kış Trofesi’nde şampiyon olarak başarılarına bir yenisini ekledi. Ahmet Eker’in dümenciliğinde “Eker 40” adlı tekneyle yarışan Eker Sailing Team, parkurun tamamında heyecanlı, mücadeleci ve başarılı bir performans göstererek şampiyonluğa ulaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Yelken sporu için uygun şartlarda, elverişli hava koşullarında ve başarılı bir organizasyonla gerçekleşen Kış Trofesi, çekişmeli yarışlara sahne oldu. Define, Mersin Yelken Akademisi ve Vakkoroma gibi birçok ekibin birbirini zorladığı yarışların beş ayağında ilk üçte yer alan Eker Sailing Team; Kış Trofesi’ne damgasını vurarak sonunda gülen taraf oldu. Kış Trofesi’nde özellikle Eker Sailing Team ile Vakkoroma takımı arasında kıyasıya çekişme yaşandı. Yarışmaya, yaş ortalaması 24 olan oldukça genç bir ekiple katılan Eker Sailing Team, yakaladığı sinerji, takım ruhu ve ortaya koyduğu mücadele azmiyle diğer ekipleri geride bıraktı.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü’nün düzenlediği Kış Trofesi’nin 6. ve son ayağı 14 – 15 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşti. Kış boyunca İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Eskişehir, Bodrum’da zaman zaman yurt dışından gelen yelkencilerle çekişmeli yarışlara sahne olan Kış Trofesi, 15 Mayıs Pazar günü yapılan ve Eker Sailing Team’in şampiyonluğunun ilan edildiği ödül töreniyle son buldu.

Eker Sailing Ekibi: Ahmet Eker, Nevra Eker, Burak Zengin, Cem Gözen (31), Caner Akdolun (31), Doğa Arıbaş (27), Gaye Akdolun (27), Ceren Demiral (24), Onur Mandalinci (24), Uğur Esen (24), Egehan Haydaroğlu (23), Sancar Altan (20), Cem Boren Koçer (20).

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.