Egeli Akademisyene UNESCO’dan görev

Doç. Dr. Haydar Yalçın UNESCO Dünya Belleği İhtisas Komitesine seçildi

Ege Üniversitesi akademisyenleri, alanlarındaki deneyimleri ve bilgi birikimleri ile üniversite dışında da önemli görevler üstlenmeye devam ediyor. Ege Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Haydar Yalçın, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu (UTMK) bünyesindeki Dünya Belleği İhtisas Komitesi üyeliğine seçildi.

Başarısından dolayı Doç. Dr. Yalçın’ı tebrik eden Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemiz bünyesinde yer alan pek çok akademik birimde görev yapan yetkin hocalarımız, bir yandan bilim dünyasına önemli katkılar sunarken diğer yandan da ulusal ve uluslararası platformlarda görev alıyorlar. EÜ İİBF Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Haydar Yalçın, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu bünyesindeki Dünya Belleği İhtisas Komitesi üyeliğine seçildi. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Verilen görevin kendisini onurlandırdığını ifade eden Doç. Dr. Haydar Yalçın ise, “UNESCO Türkiye Millî Komisyonu bünyesinde bulunan Dünya Belleği İhtisas Komitesi, UNESCO’nun amaç ve ideallerinin ülkemizin öncelikleri doğrultusunda hayata geçirilmesine yönelik çalışmalar yapmak üzere kurulan bir yapı. Bu yapıya katkı sağlayacağım düşünülerek tarafıma komite üyeliği tebliğ edildi. Komite üyeliğine uygun bulunmaktan ötürü mutluluk ve gurur duydum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.