Ege’de Antropoloji alanının önemli ismi Prof. Dr. Durham, konferans verdi

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü tarafından “Kariyer Söyleşileri” kapsamında “Botsvana’da Nasıl Mutlu Olunur: Duygular, Ahlak ve Benlik Üzerine Antropolojik Bir Çalışma” konferansı düzenlendi. Edebiyat Fakültesi Ahmet Arslan Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa EÜ Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Dilek Yeşiltuna, bölümün öğretim üyeleri Doç. Dr. Pelin Önder Erol, Dr. Öğretim Üyesi Ebru Çetin, Arş. Gör. Begüm Demirkol, çeşitli bölümlerden öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Konferansı Antropoloji alanının ileri gelen araştırmacılardan olan Virginia Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Deborah Durham verdi. Konferansın açılışında konuşan Sosyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Dilek Yeşiltuna, “Bölümümüzün organize ettiği bu önemli konferansa yoğun katılımı görmek mutluluk verici, Durham’a değerli katılımı için teşekkür ediyoruz” dedi.

Prof. Dr. Deborah Durham, konuşmasında uzun yıllardır sadece öfke, üzüntü, kıskançlık gibi ‘acı’ duygulara odaklanan antropolojinin son 10 yıldır mutlulukla ilgili çalışmalara başladığından önemle bahsederken, Botswana’da yaptığı antropolojik saha çalışmasını detaylarıyla anlattı.

Konferans sonunda Prof. Dr. Deborah Durham, katılımcıların sorularını yanıtladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.