Ege Üniversitesi’nde “Klasik Türk Müziği Korosu” Konseri

Ege Üniversitesi “Klasik Türk Müziği Korosu”, EÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı organizasyonu ile Atatürk Kültür Merkezi’nde bir konser gerçekleştirdi. Konsere; EÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Aysel Ildızlı, çok sayıda akademisyen, öğrenci ve İzmirli sanatseverler katıldı.

EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Halil İbrahim Yüksel’in sanat yönetmenliğinde icra edilen konserin ilk bölümünde topluluk; Üstâd Bestekâr Selâhaddîn Pınar’ın eserlerinden seçkiler seslendirdi. Etkinliğin ikinci bölümüne konuk solist olarak katılan Cumhurbaşkanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Ses Sanatkârı Münip Utandı’nın seslendirdiği seçkin eserler ise dinleyiciler tarafından uzun süre alkış aldı.

Konser sonunda EÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Aysel Ildızlı, Münip Utandı’ya çiçek ve teşekkür plaketi takdim etti.

Münip Utandı;

1952 yılında Antakya’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini memleketinde tamamlayan Münip Utandı, yüksek tahsilini tamamlamak üzere İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Öğrenciliği esnasında Rûhî Ayangil, Ali Rıza Kural, Melahat Pars, Süheylâ Altmışdört ve Ender Ergün gibi isimlerin yönetimindeki üniversite ve cemiyet korolarında görev aldı. 1976 yılında Prof. Dr. Sayın Nevzat Atlığ’ın yönetiminde kurulan İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nda Ses Sanatkârı olarak profesyonel müzik yaşamına başladı. Birçok festival, konser ve özel davetlere solist olarak katılan Utandı, toplamda 17 albüm çalışmasının yanı sıra; farklı topluluklarla konserlerini ve albüm çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.