Efsane kedi Tombili’nin heykeli açılıyor

Kolunu kaldırıma dayadığı pozuyla tanınan kedi Tombili’nin vefatının ardından yaşadığı mahallede heykelinin açılışı yapılacak.

Kadıköy, Ziverbeyli kedi Tombili’nin heykeli tamamlandı, 4 Ekim’deki açılışıyla ömrünü geçirdiği sokağa konulacak.

Ziverbey’deki Güleç Çıkmazı’nda yaşayan ve kolunu kaldırıma dayayıp ufka baktığı pozuyla ünlenen Tombili, 1 Ağustos 2016’da hayata veda etti.

Tombili’nin yaşamını yitirmesinin ardından fotoğrafın çekildiği yere heykelinin dikilmesi için Anadolu Kedisi tarafından imza kampanyası başlatıldı. Başlatılan imza kampanyası 16 bin 954 kişi destek verdi.

Kadıköy Belediyesi’nin de heykelin yapılması için olumlu yanıt vermesiyle hayvansever ve heykeltıraş Seval Şahin gönüllü olarak Tombili’nin heykelini yapmaya başladı.

tombili

Eylül sonu gibi heykelinin bitmesini öngören Seval Şahin, Tombili’nin heykelini bitirdi.

Kedi Tombili’nin heykeli, montajının bitmesinin ardından açılışı 4 Ekim Salı günü Kadıköy, Ziverbey Güleç sokakta saat 13:00’de yapılacak.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.