Dünyaca ünlü tango orkestrası “Los Reyes del Tango” İstanbul’a geliyor

Tutkunun ve aşkın simgesi Tango; dünyaca ünlü Arjantinli orkestra “Los Reyes del Tango”nun (Türkçesi Tango’nun Kralları) tek konserlik özel gösterisiyle İstanbul’da hayat bulacak.

Efsanevi Tango müzisyenleriyle dans performanslarının buluşacağı etkinlik, 7 Mart Perşembe günü Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Tango müziğinin yaşayan en iyi icracılarından kabul edilen “Los Reyes del Tango” Orkestrası; Arjantin topraklarından doğan bu eşsiz müziğin en ünlü temsilcileri arasında gösteriliyor.

Yaşları 72 ile 84 arasında değişen 8 müzisyenden oluşan Orkestra; Arjantin’in ve Tango müziğin efsanesi Juan D’Arienzo’nun eşsiz stilini takip ediyor.

İtalya, İspanya, Portekiz, Avustralya, İsviçre, Ekvator, Kolombiya gibi ülkelerde başarılı performanslar sergileyerek ayakta alkışlanan “Los Reyes del Tango”; 1999 yılından bu yana, dünyanın en ünlü tango müzik festivali olan Uluslararası Arjantin Tango Kongresi’nde (Buenos Aires) sahne alıyor. Seyirci tarafından en saygı duyulan orkestralardan biri haline gelen; “Los Reyes del Tango”, festivale katılan tüm ünlü gazetelerden ve müzik eleştirmenlerinden tam not alıyor.

7 Mart’ta Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde İstanbullu sanatseverlerle buluşacak Orkestra’ya aralarında 2018 Dünya Tango Dans Şampiyonları Dmitry Vasin & Sagdiana Hamzina ile 2010 TDSF Tango Dans Şampiyonu Eşref Tekinalp & Vanessa Gauch’un aralarında olduğu 6 çift eşlik edecek.

blank
Los Reyes del Tango

ORKESTRA ÜYELERİ

Luciano Rafael Orive (Buenos Aires,1945) – Bandoneon

Anibal Cauda (Buenos Aires, 1940) – Bandoneon

Fausto Mario Danesi (Buenos Aires, 1936) – Bandoneon

Angel Berrocoso (Buenos Aires, 1938) – Keman

Alberto Gancedo (Buenos Aires, 1932) – Keman

Armando Solari (Buenos Aires, 1933) – Keman

Oscar Enzetti (Buenos Aires, 1938) – Piyano

Ricardo Sanchez (Buenos Aires, 1937) – Kontrbas

Victor Solari (Buenos Aires, 1933) – Bandoneon

ORKESTRAYA EŞLİK EDECEK DANSÇILAR

Dmitry Vasin & Sagdiana Hamzina (2018 Dünya Tango Dans Şampiyonları)

Eşref Tekinalp (TDSF 2010 Türkiye Şampiyonu) & Vanessa Gauch

Javier Rodriguez & Fatima Vitale

Sebastian Achaval & Roxana Suares

Facundo Pinero & Vanesa Villalba

Utku Küley & İris Başak Doğdu

ORKESTRA’NIN İZİNİ SÜRDÜĞÜ MUHTEŞEM BESTECİ:

JUAN D’ARIENZO

“Ritmin Kralı” olarak anılan Juan D’Arienzo; imza attığı yüzlerce unutulmaz eser ve özel stili ile dünyanın en büyük tango bestecilerinden biri kabul ediliyor. Zengin ve akılda kalıcı ritimleri, özellikle yaylı çalgılardaki muhteşem yorumu ile müziğini benzersiz kılan D’Arienzo; halen Milonga’larda en çok çalınan, Tango konserlerinde severek icra edilen bestecilerin başında geliyor.

ORGANİZASYON: İstanbulTANGO

2009 yılında kuruldu. Arjantin Tango başta olmak üzere bir çok dans türünde eğitimi veren kurum, Türkiye Tango Şampiyonları Murat Elmadağlı ve Eşref Tekinalp tarafından kuruldu. Dünyanın en büyük Tango Festivali (tanGO TO İstanbul) olmak üzere birçok başarılı organizasyona imza atan Okul, İstanbul’da Taksim, Kadıköy, Mecidiyeköy, Bakırköy şubeleri ile bugüne kadar binlerce insanı dansla buluşturmuştur.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.