D&R ünlü tasarımcıları sosyal sorumluluk projesi kapsamında buluşturdu

Plastik ürünlerin yaygınlaşmasından önce sıklıkla kullandığımız bez çantalar, tekrar hayatımıza giriyor. Peki, alışverişinizi stil sahibi bez bir çanta ile yapmaya ne dersiniz?

D&R’ın sosyal sorumluluk projesi kapsamında bir araya gelen Gamze Saraçoğlu, Aslı Filinta, Başak Cankeş ve Emre Erdemoğlu, D&R mağazalarında satılmak üzere bez çantalar tasarladı. Doğayla dost kullanıcılara ilham verecek ürünlerin satışından elde edilecek gelir çocukların ve gençlerin eğitimine harcanacak. Ünlü tasarımcıları bir araya getiren projenin lansmanı, D&R Kanyon’da gerçekleştirildi.

Sürdürülebilirliğin sırrı, tüketim alışkanlıklarımızı değiştirmekte ve ekolojik yaşam kültürünü hayatımızın her alanında yaşatabilmekte yatıyor. Çevre bilinci konusunda farkındalık yaratma amacıyla hayata geçirilen tasarım bez çanta projesinde ünlü tasarımcılar, doğanın ve geleceğimizin korunması adına bir araya geldi. Gamze Saraçoğlu, Aslı Filinta, Başak Cankeş ve Emre Erdemoğlu, D&R mağazalarında satılmak üzere bez çantalar tasarladı.

blank
Nalan Demircioğlu – Başak Cankeş – Emre Erdemoğlu – İdil Demirel – Gamze Saraçoğlu

Hem çok sevdiği tasarımcı arkadaşları ile birlikte olmaktan hem de tasarım sürecinden büyük keyif aldığını vurgulayan Gamze Saraçoğlu, “Hayır işi için bir araya geldiğimiz bu projede yer almak benim için çok keyifliydi. Çantamı tasarlarken kendimi çok duyarlı hissettim. İşe yarayacak, fonksiyonel ve vermek istediğim mesajı net olarak iletebilecek bir çanta tasarlamaya çalıştım. Böyle güzel bir projenin parçası olduğum için mutluluk duyuyorum” dedi.

Başak Cankeş, tasarımcı arkadaşlarıyla birlikte projede yer almaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Cankeş, “Çantanın tasarımı önceki koleksiyonumdan izler taşıyor. Gerçeklikle, modanın insanların iç yüzünü ve manevi değerlerini öldürmemesi ile ilgili mesaj içeriyor. Umarım bu proje çocuklar ve gençler için çok yararlı olur ve devamı gelir” dedi.

Böyle anlamlı bir sosyal sorumluluk projesinde yer almanın kendisi için gurur verici olduğunu belirten Emre Erdemoğlu, ”Çok keyifli bir süreçti. Çocukların ve gençlerin eğitimi ile çevrenin korunması adına hayata geçirilen bu projenin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Her biri birbirinden özel isimlerin imzasını taşıyan ve D&R mağazalarında 29,90 TL’ye satılacak olan alışveriş çantaları, hem stil sahibi hem de çevreye duyarlı oluşuyla ön plana çıkıyor. Şık ve yüzde yüz pamuktan üretilmiş çantaların satışından elde edilecek gelir aynı zamanda çocukların ve gençlerin eğitimi için harcanıyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.