Donald Trump ‘büyük tedavi gelişmesini’ açıklayacak

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın koronavirüse karşı ilerleyen günlerde 'büyük bir tedavi gelişmesi açıklayacağı' duyuruldu.

Trump’ın yarın başlayacak olan Cumhuriyetçi Parti Kongresi sırasında Federal İlaç Başkanlığı (FDA) tarafından onaylanması beklenen plazma tedavisini açıklayacağı düşünülüyor.

Trump geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada FDA tarafından plazma tedavisinin henüz onay verilmemesini politik sebeplere bağlamıştı.

Beyaz Saray’dan alınan resmi olmayan bilgiye göre FDA plazma tedavisi ile ilgili yeni verileri değerlendirmeye devam ediyor.

ABD’DE 60 BİNDEN FAZLA KİŞİDE UYGULANDI

Plazma tedavisi daha önce Covid-19 hastalığı geçirmiş ve iyileşmiş kişilerden alınan kanın kullanılması ile gerçekleştiriliyor.

Benzer tedavi yöntemleri diğer ölümcül hastalıklar olan MERS ve SARS’ta başarıyla kullanılmıştı. ABD’de doktorlar hali hazırda 60 bin corona virüsü hastası üzerinde bu tedaviyi uygulamış bulunuyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.