DoktorTakvimi Sağlık Sektöründe Dijital Dönüşüme Öncülük Etmeyi Hedefliyor

Sağlık araştırması yapan kullanıcılarla, doktor ve uzmanları bir araya getiren platformlar arasında en büyüğü olan DocPlanner çatısı altında faaliyet gösteren DoktorTakvimi, sadece hekimlerin değil hastaların da hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Online randevunun yanı sıra hastalara uzaktan sağlık hizmeti ve online ödeme gibi hizmetler de sunan DoktorTakvimi’nin CEO’su Hakan Türkoğlu, sağlık sektöründe dijital dönüşümde en üst sırada yer aldıklarının altını çiziyor.

Türkiye’nin alanında en büyük online sağlık platformu olan DoktorTakvimi, randevularını online bir şekilde yönetmek isteyen hekim ve uzmanları, hasta ve danışanlarla buluşturmaya devam ediyor. Hekim ve uzmanlar DoktorTakvimi’nin desteğiyle online görünülürlüklerini artırırken, sağlık araştırması yapan hasta ve danışanlar da kolaylıkla doktor randevularını oluşturabiliyor. DoktorTakvimi’nin sisteminde 185 binden fazla hekim ve uzman profili yer alıyor.

Aylık 9 milyon tekil kullanıcının ziyaret ettiği DoktorTakvimi’nin CEO’su Hakan Türkoğlu, sundukları hizmetleri şöyle anlatıyor: “Hekimlere sadece bir online randevu takvimi sunmakla kalmıyor; 7 gün 24 saat çalışan aktif bir yazılım ve beraberinde çağrı merkezi desteği de veriyoruz. Hasta ve danışanlara randevularını hatırlatıcı hizmetler, web sitesi desteği gibi hekimin ve uzmanın işlerini organize etmesinde, online görünürlüğünü sağlamasında kilit rol oynayan hizmetleri de sunuyoruz. Hastalar ise DoktorTakvimi’nin güvenilir altyapısıyla uzaktan sağlık hizmeti ve online ödeme gibi hizmetlerden faydalanabiliyor.”

“Kendimizi SaaS* olarak konumlandırıyoruz ve her zaman sağlık sektöründe dijital dönüşümde en üst sırada yer alıyoruz” diyen Türkoğlu, online randevu özelliğini ilk kullanan marka olmanın yanı sıra şimdi de uzaktan sağlık hizmetinde bir ilke imza attıklarının altını çiziyor. DoktorTakvimi olarak hedeflerinin sağlık sektöründe dijital dönüşüme öncülük etmek olduğunu hatırlatan Türkoğlu, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Hastaların ve uzmanların hayatını kolaylaştıracak çözüm önerilerimizi artırmak, daha kaliteli hale getirmek, hastaların ve danışanların ilk aklına gelen sağlık uygulaması olarak kalmak en büyük hedefimiz. Bu nedenle hem mobil uygulama için geliştirmelerimizi yapıyor, hem de gelişen teknolojiyi çok yakından takip ediyoruz.”

*SaaS (Software as a Service-Hizmet olarak yazılım) kullanıcıların bulut tabanlı uygulamalara internet üzerinden bağlanmasını ve bunları internet üzerinden kullanmasını sağlar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.