Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi açılış için gün sayıyor

Başkan Böcek “Kültür ve Ticaret Merkezimiz 30 Eylül’de kapılarını açıyor ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi’nin 30 Eylül 2022’de hizmete açılacağını müjdeledi. Kültür ve Ticaret Merkezinde inceleme yapan Başkan Muhittin Böcek, açılış hazırlıklarının sürdüğü ticaret ve kültür merkezinin kentin yeni cazibe merkezlerinden olacağını ve geleneksel çarşı kültürünün modern bir alt yapıyla sunulacağını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Muhittin Böcek’in göreve gelir gelmez hızla tamamlanması talimatını verdiği Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi Projesi, 30 Eylül’de gerçekleştirilecek açılışa hazırlanıyor. Açılış öncesi son hazırlıklar için Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi’ne inceleme gezisi gerçekleştiren Başkan Böcek, 5 katlı kültür ve ticaret merkezinde Genel Sekreter Cansel Tuncer ve ilgili daire başkanları ile birlikte incelemelerde bulundu.

KÜLTÜREL YAŞAMA YENİ SOLUK

Başkan Böcek, Antalya’nın sosyal ve kültürel yaşamına yepyeni bir soluk getirecek olan kültür merkezi içerisindeki iki salonu da gezdi. Antalya Şehir Tiyatrosu’nun (AŞT) sezon prömiyerini de bu salonda yapacağını belirten Başkan Muhittin Böcek, toplam 66 bin metrekare inşaat alanına sahip 5 katlı kültür ve ticaret merkezinin açılmasıyla geleneksel çarşı kültürünün modern bir alt yapıyla sunulacağını söyledi.

KONSERVATUVAR DA TAŞINACAK

Antalya’nın yeni bir cazibe merkezine de kavuşacağını belirten Başkan Böcek, “Kültür merkezi bölümünde Antalya Şehir Tiyatrolarımızın 2 büyük sahnesi var. Birisi Türkiye standartlarında çok özel 650 kişilik, diğeri 300 kişilik bir sahnemiz. 1-8 Ekim tarihlerinde 59’uncusunu gerçekleştireceğimiz Altın Portakal Film Festivalimizin de tüm filmlerini yine bu sahnelerde halkımızla buluşturacağız. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarımızı da yine bu alana taşıyacağız. Konservatuvarımızda eğitim alan tüm kursiyerlerimiz burada kurslarına ve eğitimlerine daha iyi şartlarda devam edecek. Kültür sanat merkezimiz adına yakışır şekilde kültür ve sanatla dolu dolu olarak şehrimize hizmet verecek” dedi.

FESTİVAL ÇARŞISI ESNAFI DÜKKAN AÇACAK

Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezinde, Festival Çarşısı esnafı olarak bilinen esnafın dükkanları olacağını, yine 33 tane daha önceki dönemden satışı gerçekleştirilen dış cephe dükkanlar olduğunu dile getiren Başkan Muhittin Böcek, “Açılış günü tüm esnafımızın dükkanlarını açabilmesi için eksikleri yerinde tespit edip hızla giderilmesini sağlayacağız. Çünkü hep birlikte halkımızla bu coşkuyu yaşamak istiyoruz” diye konuştu.

OTOPARK, DÜKKANLAR, KAFE VE EĞLENCE ALANLARI

Toplam 66 bin metrekare inşaat alanına sahip projede, binek araç ve kent merkezine gelen tur otobüslerinin park edebileceği geniş kapasiteli 3 katlı yeraltı otoparkı, dükkanlar, kafe ve eğlence alanları yer alacak. Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi’nde geleneksel alışveriş kültürü modern bir alt yapıyla sunulacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.