Dilan Polat’a istenen tahliyenin sebebi belli oldu

Hakim, MASAK raporunun tamamının gelmediğini ve Dilan Polat’ın delil karartabileceğini belirterek tahliye talebini reddetti. Savcının tahliye talebinin gerekçeleri ise Polat’ın sağlık durumu ve delillerin büyük ölçüde toplanmış olmasının yanı sıra, intihar riskini de göz önünde bulundurduğu öğrenildi.

Kara para aklama suçlamasıyla yedi aydır tutuklu bulunan Dilan Polat için savcılığın tahliye talebinin gerekçeleri ortaya çıktı. Kanal D Haber’in bildirdiğine göre, savcılık, Polat’ın sağlık durumu ve delil toplama sürecinin büyük ölçüde tamamlanmış olmasını gerekçe göstererek tahliyesini talep etti.

‘İNTİHAR RİSKİ BULUNUYOR’
Adli Tıp Kurumu’nun raporunda, Polat’ın yüksek güvenlikli bir sağlık kuruluşunda tedavi altına alınması gerektiği belirtilmiş, tedavisinin ardından cezaevi şartlarında infazına devam edebileceği ifade edilmişti. Ancak savcılık, Polat’ın intihar riski nedeniyle tahliye edilmesi gerektiğini savundu.

Savcılığın tahliye talebi sadece Adli Tıp raporuna dayanmıyordu. Polat’ın kara para aklama, yasa dışı bahis ve suç örgütü kurma gibi suçlamalarla ilgili delillerin büyük ölçüde toplandığı ve yedi aylık tutukluluk süresinin yeterli olduğu da belirtilmişti.

Ancak hakim, tahliye talebini reddetti. Hakim, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporunun tamamlanmamış olmasını ve Polat’ın delil karartma ihtimalini göz önünde bulundurarak bu kararı verdi. Ayrıca, Adli Tıp raporunda Polat’ın cezaevi şartlarında kalabileceği belirtilmesine de dikkat çekildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.