gazetemag tv

DİKKAT! WhatStats ile Whatsapp’ta kimsenin özeli kalmadı

WhatsApp için geliştirilen uygulamalar arasındaki en detaycı olan WhatsStats, listenizdeki kişilerin tüm aktivitelerini öğrenmenizi sağlıyor.

Geçtiğimiz yıl efsanevi bir şekilde yayılan ve WhatsApp için geliştirilmiş ilk uygulama olan WhatsDog, ‘stalk’ kültürünün internetten uygulamalara geçmesini sağlamıştı.

İstediğiniz kişinin online olup olmadığını öğrenebildiğiniz bu uygulama artık Google Play Store’da yer almıyor fakat yerini tutması için uygulamalar geliştirilmeye devam ediliyor, son günlerin en popüler WhatsApp tabanlı uygulaması WhatsStatsonlardan bir tanesi.

Uygulamanın kullanıcılara verdiği bilgiler o kadar fazla ki neredeyse aldığı nefese kadar takip edebiliyorsunuz. Kişinin son görülme zamanını, çevrimiçi olduğu zaman aralıklarını ve toplam çevrimiçi olduğu süreyi (gün içerisinde), durum mesajı geçmişini, profil fotoğrafı geçmişi gibi birçok aktiviteden haberinizin olmasını sağlayan uygulamanın işe yaraması için, kişinin durum ve profil fotoğraf ayarlarının ‘Herkes’ şeklinde ayarlanmış olması gerekiyor.

iOS için bu tarz uygulamaların geliştirilmesi pek mümkün olmuyor. Apple’ın bu konudaki tavrı net olduğu için geliştiriciler de pek üzerine düşmüyor. Fakat geliştiricilere hemen hemen sınırsız özgürlük sağlayan işletim sistemi Android, aklımıza gelen her şeyi uygulamaya dökebilmemize imkan sağlıyor. Bu uygulama da yine yalnızca Android için geliştirilmiş.

İşte WhatsApp’ın bilinmeyen 11 özelliği

1- Ücretsiz kullanmaya devam

WhatsApp, ilk yıldan sonra ücretli olarak kullanıcılara sunuluyor. Ancak WhatsApp’ı ücretsiz kullanmak da mümkün. WhatsApp’ı ücretsiz olarak kullanmaya devam etmek istiyorsanız, öncelikle tüm verilerinizi yedekleyin, hesabınızı silin ve daha sonra yeni bir kullanıcıymış gibi WhatsApp’ı yeniden telefonunuza yükleyin.

2- Silinen konuşmaları bulun

Yanlışlıkla silinen WhatsApp mesajlarını kaybettim diye korkmayın. WhatsApp konuşmalarınızı hesabınıza yedeklediği için WhatsApp’ı silip yeniden yükleyin. Böylelikle eski konuşmaları geri getirebilirsiniz. Buna ek olarak Google Drive’ı da WhatsApp konuşmalarını yedeklemek için kullanabilirsiniz.

3- Bilgisayardan da kullanın
Whatsapp’ı bilgisayarınızdan kullanmak için WhatsApp’ın resmi web sayfasındaki QR kodunu akıllı telefonunuza okutmanız yeterli.

4- 3D touch ile daha hızlı erişim
Apple’ın yeni akıllı telefon modelleri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde 3D Touch teknolojisi bulunuyor. Bu teknolojiyi WhatsApp da kullanıyor. WhatsApp uygulaması üzerine sert basıldığında ise kullanıcılara ‘yeni sohbet’ ve ‘ara’ seçenekleri çıkıyor. Bu sayede daha hızlı bir şekilde WhatsApp sohbetlerine ulaşabilirsiniz.

5- Video ve fotoğrafları otomatik yüklemesin
Uygulamadaki otomatik video ve fotoğraf yükleme işlemine son verin Bunun için ayarlar sekmesinin içinde bulunan ‘Sohbet Ayarları’ menüsüne girin ‘Medyayı Otomatik İndir’ seçeneğine tıklayın ve buradan tüm seçenekleri kapatın.

6- Çift SIM kartla nasıl kullanılıyor
Eğer çift sim karta sahip bir cihaz kullanıyorsanız ve iki hattınız için de WhatsApp Messenger’ı kullanmak istiyorsanız, Google Play üzerinde yer almakta olan SwitchMe uygulamasını kullanabilirsiniz.

7- Son görülme özelliğini kapatın
‘Son Görülme Özelliği’ni kapatmak için ‘Ayarlar’a girin. Hesap kısmına girdikten sonra ‘Gizlilik’ sekmesinden son görüntülenme seçeneğini kapalı duruma getirin.

8- Numaranızı değiştirin
WhatApp’ta bulunan numaranızı değiştirebilirsiniz. Bunun için uygulama ayalarına girin ve hesap sekmesine gidin. ‘Numarayı Değiştir’ seçeneğinden yeni numaranızı girerek telefon numaranızı değiştirebilirsiniz.

9- Grup mesajlarını sessize alın

Grup mesajlarından gelen bildirimleri kapatmak için mesaj kutusunun içinde yer alan grup bilgileri sekmesinden gelen mesajları sessize alabilirsiniz.

10- Favorilerden daha hızlı ulaşım
Bir kişiyi sık kullanılanlara eklemek için o mesajın üzerine basılı tutun ve ‘Sohbet Kısayolu Ekle’ seçeneğine tıklayın. Böylelikle favori kişiler seçeneği ile WhatsApp’ı daha hızlı kullanabileceksiniz.

11- ‘Mavi tık’ı kapatın
Son günlerin en belalı konusu olan WhatsApp’taki mavi tık işaretini kapatmak için uygulama ayarlarına girin. Buradan Hesaplar sekmesinden Gizlilik Menüsü’nün altındaki ‘Read Receipts’ seçeneğini kapatın. Böylelikle artık kimsede mavi tık işareti görülmeyecek.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.