DEVA’lı Metin Gürcan yeniden tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine hakkında yeniden yakalama kararı çıkarılan Ali Babacan’ın genel başkanlığındaki Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi kurucularından Metin Gürcan tutuklandı.

ANKARA (İGFA) – “Siyasal ve askeri casusluk” suçundan tutuklandıktan sonra önceki gün tahliye edilen DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan yeniden tutuklandı.

Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesi, ‘askeri ve siyasi casusluk’ suçundan müebbet ve 35 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu olarak yargılanan DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan’ın Çarşamba günü tahliyesine karar vermişti. Savcı, mahkemenin Gürcan hakkında verdiği tahliye kararına itiraz etti.

Metin Gürcan’ın avukatı Yusuf Şahin gelişmeleri sosyal medya hesabından duyurdu.

Şahin, paylaşımında, “Müvekkilimiz Metin Gürcan, Ankara 27.Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği yakalama kararı sonrası İstanbul’dan Ankara’ya gelmiş ve emniyet güçlerine teslim olmuştur” ifadelerini yer verdi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.