DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’dan tepki

“Utanç merkezini ‘tatil cenneti’ diye pazarlamak ihanettir”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya üzerinden Yassıada’da yapılan lüks otele tepki verdi. Babacan, ‘Bir başbakan ve iki bakanın idamıyla sonuçlanan davaların utanç merkezini ‘tatil cenneti’ diye pazarlamak tarihe ve demokrasiye ihanettir. Yassıada, nam-ı diğer yaslı ada; tatil ve rant adresi olamaz’ dedi.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 27 Mayıs darbesinden sonra birçok siyasi ismin yargılandığı ve geçen yıl “Demokrasi ve Özgürlükler Adası” olarak açılan Yassıada’da yapılan lüks otele tepki gösterdi.

blank

Babacan, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“27 Mayıs zulmünün sembolü Yassıada’yı gayrimenkul rant projesine çevirdiler. Bir başbakan ve iki bakanın idamıyla sonuçlanan davaların utanç merkezini ‘tatil cenneti’ diye pazarlamak tarihe ve demokrasiye ihanettir. Yassıada, nam-ı diğer yaslı ada; tatil ve rant adresi olamaz.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.