DEVA Partisi Bursa’da toplu istifalarla çalkalanıyor

Ali Babacan’ın genel başkanlığındaki DEVA Partisi, Bursa’da Büyükorhan, Harmancık ve Mudanya ilçelerinden sonra bir toplu istifa haberi de Kestel ilçesinden geldi. Kestel’e kurucu yönetimden Serkan Tekyıldık atandı.

BURSA (İGFA) – Son günlerde peşi sıra gelen istifalarla çalkalanan DEVA Partisi Bursa Teşkilatı’na ilçelerden gelmeye başlayan toplu istifalara bir yenisi daha eklendi.

Büyükorhan, Harmancık ve Mudanya ilçelerinden sonra bir toplu istifa haberi de Kestel’den geldi.

DEVA Partisi Kestel İlçe Başkanı Turgay Erdoğmuş, 1,5 yıldır sürdürdüğü görevinden ekibiyle birlikte istifa ettiğini DEVA Partisi Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı’na duyurması üzerine, Bursa İl Başkanlığı’ndan yazılı açıklama geldi.

KESTEL’E SERKAN TEKYILDIK ATANDI

DEVA Partisi Bursa İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Tarafımıza yapılan bildirimler ve yapılan denetimler sonucunda hukuki varlığının sona erdiği tespit edilen Kestel İlçe Başkanlığımız ve yönetimi hakkında Genel Merkez Yönetim Kurulumuzun 15.06.2022 tarihinde aldığı kararla daha önce Kurucu Yönetim Kurulu üyeliği ve İlçe Teşkilat Başkanlığı görevini sürdüren Serkan TEKYILDIK’ın İlçe Başkanı olarak atanmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

MUDANYA PASTALI İSTİFA ETMİŞTİ

Mudanya’ya 19 Şubat 2021 tarihinde kurucu ilçe başkanı olarak atanan DEVA Partisi Kadın Politikaları Komisyonunda da çalışan Dr. Dilek Durak da, 1,5 yıllık Mudanya İlçe Başkanlığı görevini hafta başında yönetim kurulu üyeleriyle birlikte hem yönetimden hem de parti üyeliklerinden toplu istifa etmişti. Dr. Dilek Durak, “Güle oynayarak geldiğimiz kurumdan güle oynayarak ayrılıyoruz” diyerek pasta kesmişti.

İstifaların genelinde parti içi demokrasi hareketinden ötürü Bursa İl Başkanlığı ve buna karşılık Genel Merkez’in tavırlarının yattığı iddia edildi.

Abone ol düğmesine tıklayarak yeni haberleri takip edebilirsiniz

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.