DEVA: Konut alımını kolaylaştıracağız

DEVA Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Cem Avşar, Merkez Bankası verilerine göre konut fiyatlarının bir yılda yüzde 110 artmasını değerlendirerek, konutun ticari yatırım aracı olmasının önüne geçeceklerini söyledi.

ANKARA (İGFA) – DEVA Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Cem Avşar, konut fiyatlarında bir yılda yaşanan artışa dikkati çekti.

DEVA Partisi olarak konut hakkını en temel insani hak olarak gördüklerini belirten Avşar, bu nedenle konutun ticari bir yatırım aracına dönüşmesinin önüne geçeceklrini söyledi.

“Sosyal devletin gereği olarak dar gelirli ailelerimizin konut sahibi olmalarını kolaylaştıracağız” diyen Avşar, “Dar gelirli vatandaşlarımız için bir yandan kira öder gibi makul taksitlerle ev sahibi olabilmeleri hedefiyle sosyal konut projeleri başlatacağız. Yapacağımız sosyal konut projeleri ve teşviklerle evsiz aile, yurtsuz öğrenci bırakmayacağız. AK Parti iktidarına önerimiz, krizlerin derinleştiği bugünlerde gerçekten bir teşvik yapmak istiyorlarsa, ülke yönetimini DEVA kadrolarına teslim etmeleri milletimiz için en büyük teşvik olacaktır” dedi.

blank

‘TEŞVİK PAKETİNİN AYLIK VADESİ 7 ASGARİ ÜCRET KADAR’

Cem Avşar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı konut finansman paketini ise şu sözlerle eleştirdi:

“Belirli şartları sağlayanlara yüzde 0,99 faizle ayda 28 bin 555 lira geri ödeme ile 10 yıl vadeli 2 milyon lira kredi teşvik paketi sundu. Belli ki kendini halktan soyutladıkları için satın alma gücünden haberleri yok. Aksi takdirde milletimizle alay ediyorlardır. Çünkü verilen teşvik paketinin aylık vadesi yaklaşık 7 asgari ücret kadar. Sözde teşvik paketinden sonra konut ve kira fiyatları arttı. Üstelik iktidar, sözde teşvik paketini açıkladıktan sonra konut fiyatları yüzde 10, kira fiyatları ise yüzde 12 civarında arttı. Özrü, kabahatini aşar hale gelmiştir. Milletimizin barınma hakkını yatırım aracı haline dönüştüren iktidar, sözde teşvik paketleri ve beceriksiz yönetimiyle konut ihtiyacını erişilemez hale getirmiştir”.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.