Derya Türker Türkiye’nin İlk NFT Summit’inde Konuk Oldu

The Steve Gorup CEO’su Derya Türker, Türkiye’nin ilk NFT Summit’inde The Name of Freedom: Bitcoin (Özgürlüğün Adı:Bitcoin) başlıklı konuşmasında Bitcoin ve finansal dünyaya getirdiği özgürlüğü anlattı. Meta Venture Fund tarafından Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 28 – 29 Mayıs’ta gerçekleştirilen NFT Summit İstanbul, değerli konuşmacılara ve söyleşilere ev sahipliği yaptı.

Türkiye’de finansal okur yazarlık ve kripto para dünyası adına ücretsiz eğitimler vermesiyle adından sıkça söz ettiren The Steve Group, bugüne kadar eğitim verdiği 47.000 kişinin yanı sıra, grup CEO’su Derya Türker’in konuşmalarıyla da bu alana yatırım yapmaya devam ediyor.

Dijital sanatlar ve NFT, WEB 3.0, metaverse ve tasarım, Blockchain, DEFI–CEX/DEX, akıllı kontratlar, işin ekonomisi, yasal haklar ve yatırımların konuşulduğu panel ve konferanslarda Derya Türker Bintcoin ve finansal dünyaya getirdiği özgürlüklere değindi.

Konuşmasına en temelden Bitcoin’in ne olduğuna değinerek başlayan Derya Türker, gelecek için ne ifade ettiğini de detaylı bir şekilde paylaştı. Bu kapsamda; Bitcoin neden geleceğin para birimi olmalı sorusuna da cevap veren Türker, Bitcoin’in uzun vadeli bir değer kaynağı olarak işlev görecek şekilde tasarlandığının altını çizdi. Sıkça değişken hareketler de görüldüğünün bilinciyle konuşmasına devam eden Türker; bu dalgalanmanın sebebinin gerçekten serbest bir piyasada var olması olduğunu belirtti.

Konuşmasında fiat para ile arasındaki fark, NFT nedir ve yeni dünya düzeni içerisinde ne ifade ediyor gibi günümüz konularına detaylı bir şekilde değinen Türker’in konuşması dünyanın 4 bir yanından NFT ve Bitcoin ilgilileri tarafından izlendi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.