Depremden etkilenen illerdeki öğretmenlere tayin hakkı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden Adıyaman, Hatay, Maraş ve Malatya ile İslahiye ve Nurdağı’da görev yapan öğretmenler için tayin hakkı tanındı. 22 il için isteğe bağlı yer değiştirme için başvurular 5-7 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya İlleri ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde görev yapan öğretmenlerin 22 il kapsamında iller arası isteğe bağlı yer değiştirme duyurusu yayımlandı.

İsteğe bağlı yer değişikliği işlemi için 5-7 Temmuz 2023 tarihleri arasında başvurular alınacak, 10 Temmuz 2023 tarihinde atamalar yapılacak.

22 İL TERCİH EDEBİLECEKLER
Bu kapsamda yapılacak yer değişikliği işleminde öğretmenler İstanbul, Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Antep, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Maraş, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Urfa ve Van olmak üzere 22 ilde yer alan eğitim kurumlarını tercih edebilecekler.

özleşmeli öğretmen olarak görev yaparken kadroya atananlardan bu duyuru kapsamında başvuruda bulunacaklar için ilgili mevzuatta öngörülen dört yıllık çalışma süresi şartı aranmayacak.

Söz konusu yer değişikliği işlemine ilişkin başvuru hakkından, bulundukları ilde herhangi bir süre görev yapma şartı aranmadan bütün öğretmenler faydalanabilecek.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.