gazetemag tv

Demet Akalın’a övgü yağmuru

Çıkardığı tüm albümler ve şarkılarıyla rekorlar kıran Pop Müziğin kraliçesi Demet Akalın profesyonel meslek hayatında 20. yılını kutluyor. Başarılarla dolu meslek hayatının 20. Yılını “Rakipsiz” adını verdiği özel albümüyle taçlandıran Akalın’ın yeni albümünü başarısını müzik dünyasının önde gelen isimleri övgü dolu yorumlarıyla kutladı.

Meslek hayatındaki 20. Yılına özel hazırladığı “Rakipsiz” isimli albümünü çıkarır çıkarmaz dijital müzik platformlarında ilk sırada yerini alan Demet Akalın, sosyal medyanın da en çok konuşulan ismi oldu. Sanat ve müzik dünyasının önde gelen isimleri de Demet Akalın’ın albümü için övgü dolu yorumlarda bulundular.

NAİM DİLMENER: “Bu memleket, işi şarkıcılık olmadığı halde şarkı söylemeye balıklama dalan çok insan görmüştür. Ama hiçbiri başarılı olamamış, şarkı söylemeyi ciddiye almadıklarından unutulmuş, tarihin tozlu sayfalarına gömülmüştür… Demet Akalın hariç. O, şarkıcılığı/şarkı söylemeyi çok ciddiye aldı, bu işe emek verdi ve kendi adıyla anılan bir sound yaratmak dahil, büyük başarılara imza attı. Şakası yok işin; Ajda Pekkan’ın dahi taklit ettiği bir Demet Akalın var karşımızda.”

MEHMET AKBAY (Gezegen Mehmet) : Önceleri bende herkes gibi ön yargıyla baktım Demet Akalın’a. Mankenden şarkıcımı olur dedim. İlk şarkıları bir anda popüler olunca saman alevi gelir geçer dedim. İşte bende herkes gibi ön yargıyla baktım Demet Akalın ‘a. Bu 20 yıldır yanan saman alevi değilmiş. Meğerse kor ateşmiş… Sanırım bundan sonrada devam edecek. Bunun en büyük sebebi çalışkanlığı, işine aşkı, halkın duygularına tercüman olması. Nice 20 yıllara Demet Akalın.

İBRAHİM TATLISES : “Sevgili Demet Akalın, 20 sene dile kolay… Dinleyicilerinle ve seyircilerinle; şarkılarına olan saygınla, şarkı seçiminle bir başka kokuyor Demet Akalın… Tatlı muhabbetin, pür neşe halin ve en çok neyine tavım biliyor musun; öyle güzel gülüyorsun ki ölüyü diriltirsin Demo… Kendine olan öz güvenin ve kalbinin güzelliğiyle sen hep gül tamam mı DEMO? Bundan sonra da emeğinin karşılığı hep alkışların olsun, inşALLAH… Hadi bakalım Demet Akalın, kocaman gülümsemenle nice 20 senelere DEMO…”

OBEN BUDAK: “Ben gazeteci kimliğimle değil de kulüplerde yaptığım gözlemle burada yer almak isterim ki, insanlara verdiği coşkunun birebir tanığı olan biri olarak Demet Akalın’a pop dünyasında kapladığı yer adına teşekkür etmek lazım. Yaptığı müziği seversiniz sevmezsiniz o ayrı bir konu fakat şarkılarının henüz introsu duyulduğunda insanlar kendilerini dans etmeye adıyorsa, ortada tartışılacak bir şey kalmamıştır.”

HAKAN YAVUZ TOK : “Ne tek başına yetenek yetiyor yıldız olmaya, ne zekâ, ne güzellik, ne azim ne de şans. Hangisini ne zaman, nerede ve ne dozda kullanacağınızı bilmekte bütün mesele. Demet Akalın’ı emsallerinden ayırıp yakın dönem Türk pop müziğinin yıldızlarından biri yapan da bu oldu. Kendine neyin yakışacağını, hangi şarkıların sesini ve tavrını doğru ifade edebileceğini, hedef kitlesinin ondan neler beklediğini tam da yerinden tespit edip, işi şansa bırakmayarak ve de hep çok çalışarak geldi şu an bulunduğu yere. Pop müzik dünyasında 20 yıl boyu temposu düşmeden sürdürülebilmiş bir kariyer az şey değildir. Zaman zaman eleştirsek, kimi kez yaptıklarını beğenmemiş olsak da bu başarısını alkışlamak boynumuzun borcu. Nice 20 yıllara Demet Akalın!”

ESİN ÖVET: “Demet Akalın’ı ilk şarki söylemeye başladığı andan itibaren takip ediyorum. Doğru şarki seçimleri, doğru klipler ile her zaman Türk Halkının nabzını tutmuş, her yaptı albüm ve şarki ile bir adim öne çıkmayı basarmış uç beş isimden biridir. Türkiye gibi bir ülkede her yaptığın şarki ile ilgiyi ayni başarıda korumak hele ki 20 yıl çok zordur. Üstelik bu kadar gündemdeyken. Demet Akalın in sırrı da burada gizli. Hem çok görünür hem çok içten hem olduğu gibi. Türk halkı çok gördüğü sanatçıdan bir zaman sonra vazgeçer, özelliğini yitirir. Ancak Demet Akalın’ı başka bir yere koyuyor ve ondan kopamıyor. Çünkü herkes kendinden bir parça buluyor Demet Akalın ve şarkılarında. Yani doğru şarki seçimleri ile daha çok yıllar Demet Akalın şarkıları ile giderlenir, ağlar, coşarız.”

SEDA AKAY : “Pek çok yorumcunun müzik yolculuğunda önemli şarkılarının altında imzam olduğu bir gerçektir. Ve ne mutlu bana ki sevgili Demet Akalın, sen de onlardan birisin.

Eminim, müzik kariyerinde ki başarını gözden geçirdiğin zaman, Seda Akay ve Niran Ünsal ‘’SEBEBİM ‘’ oldular diye düşündüğün oluyordur. 🙂 Meşaleyi eline almana sebep olan o şarkı sonrasında, işine olan sevgi ve saygın, çalışkanlığın, güzel şarkıyı koklamakta ki yeteneğin, doğru insanlarla çalışman, müzik dinleyicisinin nabzını iyi tutman, insan ilişkilerin ile, hiç de tesadüf olmayan bu başarının sahibi olman kaçınılmazdı. Dile kolay tam yirmi yıl olmuş!.. O gün doğan çocuklar bu gün senin söylediğin şarkılarla aşık oluyorlar, eğleniyorlar, göz yaşı döküyorlar, dans ediyorlar. Seninle başka bir şarkıda buluşamadık ama ilk buluşmamızın etkisini yitirmemiş olması çok keyif verici. Sevgili Demet, inanıyorum ki sen bu çalışma disiplini içerisinde, hem mükemmel bir eş ve anne hem de söylediği şarkıları dilden dile dolaşan bir yıldız olarak, yirmi yıl daha müzikteki lider konumunu sürdürürsün. Başarılarını her zaman alkışlamak dileği ile…”

NİRAN ÜNSAL: “Sevgili Demet Akalın; Sebebidir biraz insanlar birbirinin ve hayatta her şey kısmet, nasip. İnsanlar çoğu kez birbirlerinin hayatlarına dokunur. Bazen bir şarkı ile, bazen bir filmle, bazen bir kitap ve bir resimde. Biz bundan tam 20 yıl önce, birbirimizin hayatına dokunduk. Sevgili Seda Akay, sen ve ben. Bu uzun ve yorucu serüvende birçok tecrübeler edindin. Fakat, işin en güzel yanı, işini severek yaptın ve yılmadın hiçbir zorluk karşısında. Dile kolay, tam 20 yıl geçmiş aradan. Diliyorum, yarışın hep kendinle olsun. Nice yirmi senelere. Başarılı projelerle.”

AYLA ÇELİK: Demet, tanıyabileceğiniz en çalışkan ve disiplinli insanlardan biridir. Yaptığı işe olan sevgisi, ihtirasıyla birleşince 20. Yılını tüm samimiyetimle alkışlamak düşüyor bana. Merhametlidir, halden anlar… Yüreğiyle ağzı birdir, aklından geçeni pat diye söyler. Kızar, köpürür, küser ama uzatmaz, affeder. Çıldırtır bazen, ama gönül almayı da bilir… Demet’cim , 20 yıldır aslanlar gibi sahnelerdesin. Birlikte de yürüdük zaman zaman. Hak ettiğin bir başarıya sahipsin, seni yürekten kutlarım. Sen de kutla kendini gönlünce…

TOLGA GÜNDÜZ: 25 yıllık radyoculuk ve club DJ’ liğimin her döneminde çalacak şarkı bulamadığımda “Demet Akalın bir albüm yapsa da bir sürü çalacak şarkı olsa” diye çok kez düşündüğümü hatırlıyorum. Her yeni albümde güzel şarkı söyleme işini fersah fersah ileri taşıdı. İyi bir şarkının kokusunu kilometrelerce uzaktan alır ve o şarkı atarlı ya da giderliyse asla başkası söyleyemez. Bu kadar başarılı işin yanında hatasız (maşallah) götürdüğü eşliği, anneliği ve sosyal medya fenomenliğini hiç söylemiyorum bile.. İyi ki varsın Demet.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.