‘Dayı; Bir Adamın Hikayesi’ filminin galasına büyük ilgi

Merakla beklenen yılın en iddialı yapımlarından ‘Dayı; Bir Adamın Hikayesi’ filminin galası önceki akşam Kanyon AVM’de yapıldı. Eski bir kabadayının gerçek yaşamından esinlenerek hayata geçirilen filmin galasına iş ve sanat dünyasından bir çok isim katıldı. Gala sonrası tebrik yağmuruna tutulan filmin oyuncuları ve yönetmeni gösterim öncesi basın mensuplarının sorularını içtenlikle yanıtladı.

Çalışmalara 4 yıl önce büyük bir heyecanla başladıklarını belirten filmin yönetmeni Uğur Bayraktar, “O zamanki heyecanımız o kadar büyüktü ki bizi buraya kadar taşıdı. Şimdi de yaptığımız iş artık seyircinin, siz değerli misafirlerin takdirine kaldı.” dedi.

Bayraktar, filmin ekibinin çok iyi olduğunu, herkesin özveriyle çalıştığını, uzun bir sürecin ardından sinemalarda izleyiciyle buluşacak yapımın seyircide karşılık bulmasını beklediklerini ifade etti.

Filmin sinema izleyicisiyle buluşmasının önemine değinen Bayraktar, “Ben hayatımda ilk defa senaryo yazdım, yönettim, onu da dijitale vermek istemedim.” değerlendirmesini yaptı.

blank

“Herkesi sinemaya davet ediyoruz”

Filmin başrol oyuncusu Ufuk Bayraktar, filme harcanan emeklerin karşılığını paylaşmak için bir araya geldiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Herkesi sinemaya davet ediyoruz. Çok emek harcandı. Çok sağlam bir dostluğun, merhamet ve adalet terazisinin bir delikanlıyı nerelere taşıdığını, nasıl bir dostluk yaşadığını, nasıl bir aşkın içinde kaldığını anlattığımız bir film oldu. Tüm insanlarımızı, kardeşlerimizi, büyüklerimizi filmi izlemeye davet ediyoruz.”

Oyuncu Gizem Karaca, “Çok keyifli bir süreçti. Gerçekten içinde bulunmaktan çok mutluyum. Kendi adıma ilk defa böyle bir karakter canlandırıyorum.” diye konuştu.

Oyuncu Ahmet Varlı ise filmde eskiden yaşanan ilişkilerin, duyguların, samimiyet hissinin izleyiciye sunulduğunu dile getirdi.

Filmin, izleyicilerin 1970’li yıllardaki dostluk, sevgi, arkadaşlık, aşk anlamında bir nostaljik bir yolculuğa çıkacağını belirten Varlı, “Umarım biz bu işe emek veren insanlar emeğin karşılığını, seyirci de umduğunu bulur.” dedi.

blank

Film hakkında

Ubay Film Yapım ve Zyef Film’in ortak yapımı olan “Dayı: Bir Adamın Hikayesi” filminin yönetmenliğini Uğur Bayraktar üstlenirken senaryosunu ise Uğur Bayraktar ve Serkan Öztürk kaleme aldı.

Filmin oyuncu kadrosunda Ufuk Bayraktar, Gizem Karaca, Ahmet Varlı, Beste Bereket, Turgut Tunçalp, Murat Akkoyunlu, Ümit Çırak, Timur Ölkebaş, Fulya Ulvan, Efe Cevahir Bayraktar, Kadir Toprak Karaman, Banu Fotocan, Kemal Başar, Zafer Diper, Okday Korunan, Cem Kurtoğlu, Kemal Topal, Kadir Özdal, Ercan Özdal ve Yaman Çeri gibi isimler yer alıyor.

Çekimleri Adana, Mersin ve İstanbul’da 6 haftada tamamlanan film, haylaz bir çocukluğun ardından İstanbul’a gelen Cevahir’in kabadayılar aleminde yükseliş hikayesini anlatıyor.

Aksiyon ve dram türündeki filmin konusu ise özetle şöyle:

“Cesareti, merhameti ve adalet duygusu daha küçük yaştayken içine yerleşmiş olan kahramanımızın köydeki haylazlıklarından bıkmış olan ailesi, onu çalışması için İstanbul’da kahvehanecilik yapan köylüleri Seyfi’nin yanına gönderirler. Böylece kahramanımız çeşitli olaylar silsilesiyle kabadayılar alemine girecek ve alemdeki zirveye yükseliş hikayesi başlayacaktır.”

Film 10 Aralık’ta 600’den fazla salonda sinema izleyicisiyle buluşacak.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.