Darüşşafakalı Basketbolcu Berke Atar Menisküs Ameliyatı Oldu

Darüşşafaka A takımında forma giyen Berke Atar, sağ dizindeki menisküs yırtığı nedeniyle Memorial Şişli Hastanesi’nde ameliyat oldu.

Operasyonu, sporcu sağlığı konusunda oldukça deneyimli bir isim olan Memorial Şişli Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Mahir Mahiroğulları ve Op. Dr. Yalın Dirik gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Mahir Mahiroğulları ünlü basketbolcunun artroskopik menisküs cerrahisi yöntemiyle başarılı bir şekilde ameliyat edildiğini belirterek, “Menisküs yırtıkları genellikle aktif spor yapan kişilerde, dizin döndürücü yaralanmalarında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Ancak günümüzde artroskopik cerrahi gibi modern tedavi yöntemleri ile başarıyla tedavi edilmektedir” diye konuştu.

Op. Dr. Yalın Dirik de “ Hastamızı ameliyat sonrası bir gün içinde taburcu ettik. Şimdi hızlı bir iyileşme döneminin ardından aktif spor yaşantısına dönebilecek” dedi.

Berke Atar’ın iki ay sonra antrenmanlara başlayabileceği bildirildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.