Danimarka Kraliçesi II. Margrethe, set tasarımcısı olarak çalışmaya başladı

Aynı zamanda uzun bir sanat kariyerine sahip olan Danimarka Kraliçesi II. Margrethe, yazar Karen Blixen’ın fantastik romanı Ehrengard’ın film uyarlamasında set tasarımcısı olarak çalışmaya başladı.

Uzun bir sanat kariyeri olan 81 yaşındaki Danimarka Kraliçesi II. Margrethe, iş hayatına atıldı. Margrethe, yazar Karen Blixen’ın fantastik romanı Ehrengard’ın film uyarlamasında set tasarımcısı olarak çalışmaya başladı.

“BLIXEN’IN HİKAYELERİ BENİ BÜYÜLEDİ”

NTV’nin aktardığı habere göre, Kraliçe Margrethe, “Karen Blixen’in hikâyeleri beni hep büyüledi. Dekor ve kostümlerin hazırlanmasında Blixen’in fantastik evrenini yorumlamaya çalıştım” dedi.

Kraliçe, Yüzüklerin Efendisi kitap serisinin Danimarka baskısı için illüstrasyonlar çizmek ve galerilerde sergiler düzenlemek de dahil uzun bir sanat kariyerine sahip.

Yönetmen koltuğunda Oscar ve Altın Küre ödüllü Bille August’un oturacağı filmin yapımcılığını SF Studios üstleniyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.