gazetemag tv

Cüneyt Çakır İsviçre Ligi’ne transfer olacak

8 Mart’ta alınan kararla hakemliğine son verilen Cüneyt Çakır için FIFA harekete geçmişti. TFF, İsviçre Futbol Federasyonu’nun Çakır ve ekibi için yaptığı talebe “Cüneyt Çakır ve ekibiyle temasa geçerek çalışma sürecini başlatabilirsiniz” diyerek olumlu dönüş yaptığı ortaya çıktı.

Türkiye’nin uluslararası alanda en çok maç yöneten hakemlerinden Cüneyt Çakır İsviçre Ligi’ne transfer olacak. Dünya Kupası’na kadar İsviçre’de maç yönetmesi beklenen Cüneyt Çakır için Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gerekli izin çıktı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre Cüneyt Çakır’ın transfer süreci başladı. TFF, İsviçre Futbol Federasyonu’nun talebine, “Lütfen Cüneyt Çakır ve ekibiyle temasa geçerek çalışma sürecini başlatabilirsiniz” ifadeleriyle yanıt verdi.

“İHTİYACIMIZ YOK”

İsviçre Futbol Federasyonu ise Cüneyt Çakır karşılığında TFF’ye hakem heyeti gönderecek. İsiçvre Futbol Federasyonu, TFF’ye , “Biz size bir hakem heyeti gönderelim, siz de buna karşılık bize Cüneyt Çakır ve ekibini gönderin. Herkes kendine bağlı olan hakemlerin masrafını karşılasın.” derken, TFF “İhtiyacımız yok” yanıtını verdi.

“Bizim dışarıdan hakem getirip görevlendirmek gibi bir düşüncemiz yok. Ancak sizler Cüneyt hoca ve ekip arkadaşlarıyla çalışabilirsiniz. Bunun için de lütfen hakem arkadaşlarımızla temasa geçin”

TFF’nin 8 Mart’ta aldığı tarihi hakem kararında Cüneyt Çakır’ın da adı vardı. Daha sonra hakemler görevlerine iade edilseler de MHK maç vermemişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.