Çumra’da Sınav Heyecanı

Çumra Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile liseler düzeyinde Temel Dini Bilgiler Konulu Ödüllü Kitap Okuma Yarışması gerçekleştirildi.

Üç ayrı lise kategorisinde (İmam Hatip Lisesi, Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Anadolu Lisesi) düzenlenen ödüllü kitap okuma yarışması için öğrenciler kendilerine verilen içeriği Temel Dini Bilgiler kitabına dayalı soruların olduğu sınava girdiler. Sınavda dereceye girecek öğrenciler için Belediye ve İlçe Milli Eğitim tarafından belirlenen; Her kategorinin birinci ve beşincilerine çeyrek altın, altıncı ve onuncularına gram altın ve son olarak yarışmada sırlamayı on birinci ve on beşinci tamamlayan öğrencilere 500 TL tutarında ödüller verilecek.

“Gençlerimizin manevi yönlerine değer katabilmeyi önemsiyoruz”

Temel Dini Bilgiler sınavı ile birlikte amaçlarının Çumra gençliğinin maneviyatına değer katmak olduğunu söyleyen Çumra Belediye Başkanı Av. Recep Candan; “Gençlerimizin manevi yönlerine değer katabilmeyi ve hayatlarına kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in bir rehber olmasını önemsiyoruz. Derdimiz öğrencilerimizi sınava sokmak değil, dinimizin temel bilgilerini ve aynı zamanda Peygamberimizin hayatını bir nebze olsun öğrenmelerinde vesile olmaktır. Öğrencilerimizin manevi değerlerine bağlı, erdemli, ahlaklı birer insan olmaları için kapsamlı faaliyetler düzenlemeye devam edeceğiz. Belediye olarak eğitimin her zaman yanındayız” diye konuştu.

Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Altunyaldız, Çumra Belediyesi işbirliği ile düzenledikleri projenin öğrencilerin bundan sonraki hayatlarına çok büyük katkılar sunacağını ifade etti. Altunyaldız, ilçedeki eğitim faaliyetlerine yarışmalar ve çeşitli etkinlikler ile öğrencilerin ilgisini çeken birçok proje ve desteklerinden dolayı Çumra Belediye Başkanı Av. Recep Candan’a teşekkür etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.