Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bayram kardeşlik şölenine dönüşsün

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı tebrik ederek, “Milletimizin tüm fertlerinden bu Ramazan Bayramı’nı hangi kökene, inanca, meşrebe sahip olursa olsun 85 milyonun kucaklaştığı, helalleştiği bir büyük kardeşlik şölenine dönüştürmesini istiyorum” dedi.

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı mesajı yayımladı. Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı videolu mesajda, Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı “Bayramın ülkemiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için barışa, huzura ve esenliğe vesile olmasını diliyorum.” sözleriyle tebrik etti.

Milleti sağlık ve afiyet içinde bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşturduğu için Allah’a hamdeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayramların birlik ve beraberliğin güçlendiği, ezelden ebede giden kardeşliğin yenilendiği müstesna günler olduğunu vurguladı.

Bayram vesilesiyle annelerimiz, babalarımız, akrabalarımız yanında yetimleri, öksüzleri, şehit çocuklarını ziyaret etmeyi, onların da gönüllerini almayı ihmal edilmemesi gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin tüm fertlerinden bu Ramazan Bayramı’nı hangi kökene, inanca, meşrebe sahip olursa olsun 85 milyonun kucaklaştığı, helalleştiği bir büyük kardeşlik şölenine dönüştürmesini istedi.

YouTube video

“BAYRAMINIZ KEMERLİ OLSUN”

Öte yandan bayram dolayısıyla yola çıkacak sürücülerden hem kendileri hem sevdikleri hem de başkalarının canlarını tehlikeye atacak adımlardan kaçınmalarını, trafik kurallarına harfiyen uymalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Güvenli bir yolculuk için ‘Bayramınız kemerli olsun’ diyoruz, Pençe-Kilit Harekâtı başta olmak üzere bu bayram gününde vatanımızın bekâsı, milletimizin huzur ve esenliği için sınırlarımız içinde ve sınırlarımız dışında görev yapan kahraman güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum. Aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, kahraman gazilerimizi şükranla selamlıyorum. Vatandaşlarımızla birlikte yurt dışında yaşayan kardeşlerimizin, soydaşlarımızın ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bayramınız mübarek olsun, kalın sağlıcakla” diye konuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.