Çukurova’da Havuzlar Parlıyor Şenleniyor

Çukurova’da havuzlar temizleniyor, yenileniyor, çocuklara neşeli vakitler geçirmesi için hazırlanıyor.

Eğitim öğretim yılının son aylarına girilip, tatil sezonunun yaklaşmasıyla harekete geçen Çukurova Belediyesi, bu yıl yüzme havuzlarında sezonu açmadan önce temizlik ve yenileme seferberliği başlattı. Her yaz binlerce çocuğun ücretsiz olarak faydalandığı Çukurova Belediyesi’nin 3 ayrı havuzunda, çocukların daha sağlıklı ve eğlenceli saatler yaşamasının amaçlandığı ummalı bir çalışma sürdürülüyor. Ayrıca bu yıl, pandemi nedeniyle ara verilen hafta sonu yetişkin günleri de havuz sezonuyla tekrar başlatılması planlanıyor.

Yaz dönemlerinin vaz geçilmez eğlencesi olan, ayrıca yüzme eğitimlerini de almak isteyen çocukların büyük ilgi gösterdiği, Çukurova Belediyesi’nin tam olimpik ve yarı olimpik olarak hizmet veren 3 ayrı havuzunda bugünlerde hareketli günler yaşanıyor. Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin’in sağlık ve hijyen açısından büyük önem gösterdiği, çocukların sorunsuz bir şekilde ücretsiz olarak faydalanmasını sağladığı havuzlarda, bakım ve yenileme çalışmalarının yanı sıra, özel solüsyonlarla temizlik seferberliği başlatıldı… Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı olan havuzlarda, boru ve kazan dairelerinin yenilenmesi, yüzme alanlarının bakımı ve onarım çalışmaları, çocukların sağlıklı bir şekilde güzel vakit geçirmeleri için hijyen tabanlı anti bakteriyel ilaçlarla temizleniyor.

Çukurova Belediyesi’nin yüzme havuzları için şimdiden ailelerin kayıt için gelmeye başladığını anlatan, Hayalpark Kapalı Spor Tesisi ve havuzlardan sorumlu Şenay Ceyhan, 7-15 yaş arası çocukların faydalanacağı yaz kampı kayıtlarının 5 Haziran’da başlayacağını, 13-15 Haziran’da ilk kulaçların atılacağı temel yüzme eğitimi ve havuz etkinliklerinin gerçekleşeceğini söyledi. Yenileme ve bakım çalışmaları hakkında bilgi veren Şenay Ceyhan, yaz sezonuna son derece iyi bir şekilde hazırlandıklarını anlatarak, bakım, yenileme ve temizlik açısından hummalı bir çalışma sergilediklerini söyledi. Ayrıca bu yıl pandemi nedeniyle geçen yıl ara verilen yetişkin günü uygulamasına tekrar başlayacaklarının müjdesini veren Şenay Ceyhan, cumartesi günleri iki seans olarak anne ve babaları, gençleri tüm Çukurovalıları havuzlara davet etti. İl sağlık Müdürlüğü ve hıfzıssıhha ekiplerince her hafta düzenli olarak denetlenen ve havuz suyu kontrolleri ile klor testlerinden başarıyla çıkan Çukurova Belediyesi’nin havuzları, sağlık ve temizlik uygulamaları konusunda takdir topluyor.

BAŞKAN SONER ÇETİN, “YÜZME BİLMEYEN KALMASIN”

Her fırsatta “çocuklar geleceğimizdir” diyen Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin, su oyunları parkları ve havuzlarla Adana’nın sıcak günlerine hem sağlık hem de serinlik vermeye çalıştıklarını söyleyerek, yaz tatiline gidemeyen, imkanları nedeniyle kentimizde kalan aileler ve çocuklarına yaz tatilini yaşatmaya çalıştıklarını belirtti. Başkan Soner Çetin özellikle bu havuzlarda sadece eğlence değil, yüzme bilmeyen çocuklarımıza da uzman eğitmenlerce temel yüzme eğitimlerinin verildiğini açıkladı. Sloganlarının “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” olduğunu anlatan Başkan Soner Çetin, ücretsiz olan etkinler için havuzlara ve Hayalpark Kapalı Spor tesisine başvurabileceklerini, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nü arayarak da bilgi alabileceklerini söyledi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.