gazetemag tv

Çin’de dünyanın en büyük böceği bir müzede sergileniyor

Çin’in Guangksi Özerk Bölgesi’nde bulunan böcek görenlerin bir kere daha bakmasına sebep oluyor. Çünkü bu böcek diğer soydaşlarının aksine tam 64 cm büyüklüğünde.

HEM KORKUTUCU HEM SEVECEN!

Çin Böcek Müzesi tarafından sergilenen böcek, 2014 yılında, müze müdürü Zhao Li tarafından doğal alanında, ormanların derinliklerinde bulunmuş ve sergilenmek üzere müzeye getirilmiş. Misafirlerin büyük ilgisiyle karşılaşan böcek kimilerini korkutsa da kimileri için oldukça sevecen geliyor.

blank

Otobur olduğu söylenen böceğin ismi “Phryganistria chinensis” yani “Dev Çin Böceği. Böcek otobur olsa da en sevdiği yiyeceğin çilek reçeli olduğu belirtildi., görüntüsüyle bir dal parçasını andırıyor. Li ile çekilen fotoğraf hayvanın ne boyutta olduğu, kolundayken ortaya çıkarken, kamera tarafından kaydedilen o anlar izleyenleri şaşırtıyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.