CHP’li Özkan’dan Bakan Koca’ya ‘maymun çiçeği’ önergesi

CHP Bursa Milletvekili Prof.Dr.Yüksel Özkan, son günlerde dünya genelinde vaka sayıları artış gösteren “maymun çiçeği” virüsü ile ilgili, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması üzerine TBMM’ye soru önergesi verdi.

BURSA (İGFA) – CHP Bursa Milletvekili Prof.Dr.Yüksel Özkan, “maymun çiçeği” virüsü ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sorular yöneltti.

Dünyada endişe uyandıran virüs ile ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Özkan, genelde tropikal bölgelerde yayılan maymun çiçeği virüsünün başta ABD olmak üzere, Kanada ve Avrupa ülkelerinde yayılmaya başladığını söyledi. Dünyada 23 ülkede, 257 vaka ve 127 şüpheli vakanın tespit edildiğini anımsatan Milletvekili Özkan, öaymun çiçeği virüsü konusunda birçok ülkenin tedbir aldığını Türkiye’de Sağlık Bakanlığı tarafından açıklama yapılmadığına dikkati çekti.

SEYAHAT EDEN KİŞİLER RİSK ALTINDA

Dünyadaki vakaların büyük çoğunluğunun, riskli bölgelere seyahat eden kişilerde görüldüğünü belirten Özkan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan sorularına yanıt vermesini beklediğini söyledi. Özkan, 6 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan COVID-19 salgınıyla mücadele devam ederken, yeni bir salgının hızla yayılmasından tedirgin olduklarını söyledi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.