Cem Yılmaz’dan ses getiren Mustafa Kemal Atatürk paylaşımı

Ünlü oyuncu ve komedyen Cem Yılmaz’dan Mustafa Kemal Atatürk paylaşımı geldi.

Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Erdoğan’ın torununun ve TBMM Başkanı Şentop’un oğlunun icazet aldığı Ayasofya’daki törende imam, “Onlardan daha zalim, daha kafir kim olabilir. Ya Rabbi, o zihniyetin bir daha bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma” diyerek Ayasofya’yı müzeye çevirenlere lanet okudu.

Üstü kapalı olarak Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik bu sözler toplumun tüm kesimlerinden tepki alırken komedyen Cem Yılmaz’ın twitter hesabından yaptığı paylaşım da ses getirdi.

Ünlü oyuncu, “Bazı temel bilgiler; Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur” diyerek Wikipedia’daki Mustafa Kemal Atatürk maddesinin görselini paylaştı.

Cem Yılmaz tweet’ine Türkiye bayrağını da eklerken paşlam 80 binden fazla beğeni alırken kullanıcılar çok sayıda yorum yaptı.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.