Cem Yılmaz, Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis cezası sonrası konuştu

Cem Yılmaz, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verilen hapis cezası ve siyasi yasak kararı hakkında paylaşım yaptı. Yılmaz, “Benim memleketim bu değil diye düşünüyorum. Espri? Yine siz yapın elbette. Politik mizah neden yok çünkü politika yok ki mizahı olsun! Laba luba hep ikisi de. Acı bir tablo” dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaret ettiği suçlamasıyla açılan davada karar açıklandı. Mahkeme, İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay hapis cezası verdi. Karar temyizde kesinleşirse İmamoğlu, ‘siyasi yasaklı’ olacak ve belediye başkanlığından da alınacak.

Öte yandan İmamoğlu’na sanat ve siyaset camiasından destekler de gelmeye devam ediyor. Sanatçı Cem Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen cezayla ilgili konuştu.

BENİM MEMLEKETİM BU DEĞİL
Yılmaz, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “Kalkınma süperdi…Adalet zaten…Bu “Her toplum hak ettiği gibi yönetilir” sözünün çirkinliği bir yana benim memleketim bu değil diye düşünüyorum. Espri? Yine siz yapın elbette. Politik mizah neden yok çünkü politika yok ki mizahı olsun! Laba luba hep ikisi de. Acı bir tablo” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.