Cem Uzan, iki ay içinde Türkiye’ye geri dönecek!

Fransa’da yaşayan Cem Uzan’ın yakın zamanda Türkiye’ye dönerek, yeniden siyaset sahnesine atılacağı iddia edildi!

Türk siyasetinde son dönemde önemli gelişmeler yaşanıyor. İYİ Parti’nin kuruluşunun ardından iki yeni parti daha siyaset sahnesine katılmaya hazırlanıyor.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül öncülüğünde eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın koordinesinde bir yeni parti girişimi için start verilirken, diğer yandan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu yeni parti kurmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Tüm bu gelişmeler Ankara kulislerinde dikkatle izlenirken, sınırların çok ötesinden Türk siyasetine etki edebilecek önemli bir gelişme haberi daha geldi.

Uzun yıllardır firari olarak Fransa’da yaşayan Cem Uzan, iki ay içinde Türkiye’ye döneceğini açıkladı.

Bir dönem Uzan’ın medya grubunda görev alan gazeteci Sabahattin Önkibar’ın aktardığı bilgilere göre Uzan, “Cumhurbaşkanlığı yarışına katılmak için sokağa çıkıp güçlü bir demokratik seçenek yaratacağım” dedi.

NE ZAMAN GERİ DÖNECEK?

Cem Uzan’ın Türkiye’ye ilettiği bu mesajın ardından 3 Kasım 2002 seçimlerinde %7,25 oy alarak tüm siyasi analistleri şaşırtan Genç Parti’den de bir açıklama geldi.

Genç Parti İstanbul İl Başkanlığı, yarın, “Cem Uzan’ ın Türkiye’ye dönüşü ile ilgili hukuki süreç” konusunda bir bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenleneceğini duyurdu.

Toplantıda, Cem Uzan’ın avukatı, Genç Parti Hukuk Müşaviri ve Genç Parti Sözcüsü Avukat Metin Altmışkara tarafından Cem Uzan’ın Türkiye’ye dönüşü konusunda basına brifing verileceği belirtildi.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.