Caz ve funk’ı geleneksel melodilerle birleştiren efsanevi isim Mulatu Astatke 26 Mayıs’ta İstanbul’da

“Dinle, hisset, keşfet! PSM’de Caz ile dünyan değişsin!

Zorlu PSM, “Dinle, hisset, keşfet! PSM’de Caz ile dünyan değişsin!” mottosuyla caz severleri Zorlu PSM’nin eşsiz atmosferinde Ethio-Jazz’ın kurucuları arasında gösterilen ve caz ve funk’ı geleneksel Etiyopyalı halk melodileriyle harmanlayan Mulatu Astatke’in 26 Mayıs akşamı için ustaca hazırladığı performanslarıyla bir araya getiriyor!

Zorlu PSM, müziğin her türüne olan sıra dışı yaklaşımıyla müzikseverlere eşsiz deneyimler sunmayı planladığı caz konsepti “PSM’de Caz” ile yazın ilk günlerinde dinleyicilerine melodik bir ziyafet sunuyor. Caz’ın birbirinden değerli usta isimlerinin yer alacağı veDinle, hisset, keşfet! PSM’de Caz ile dünyan değişsin!” mottosuyla yola çıktığı serisi “PSM’de Caz” kapsamında Ethio-Jazz’ın kurucuları arasında gösterilen; caz ve funk’ı geleneksel Etiyopyalı halk melodileriyle harmanlayan Mulatu Astatke, PSM’de Caz için ustaca hazırladığı performansı ile 26 Mayıs Perşembe akşamı 100 Studio Sahnesi’nde dünyamızı değiştirecek!

Jimma şehrinde doğan Mulatu, Londra, Boston ve New York’ta müzik eğitimini tamamlarken Berklee College of Music’e kabul edilen ilk Afrikalı öğrenci oldu. Astatke, vibrafon, konga davulları, klavyeler ve organ çalarken, bir yandan da grubuna liderlik etmeyi sürdürdü. Albümleri ağırlıklı olarak enstrümantal parçalardan oluşan müzisyen; Etiyopya’nın Altın 70’lerinde yayınlanan tüm enstrümantal albümlerde de yer aldı. Solo kariyerinin yanısıra hem Amerika’da hem de Etiyopya’da birçok tanınmış sanatçı ile iş birliği yaptı; Mahmoud Ahmed ve Duke Ellington bu isimlerden sadece iki tanesi. Sayısız hip-hop sanatçısının da sıklıkla kullandığı parçaları, Nas, Damian Marley, Kanye West, Cut Chemist, ve Knaan gibi isimlerin favorilerinden. Dünyaca ünlü hip-hopçıların övgüsü yetmezmiş gibi kült yönetmen Jim Jarmusch’un “Broken Flowers” filminin müziklerine imza atması Astatke’nin batılı takipçilerinin sayısı arttırdı. 2006 yılında ABD’li grup Either / Orchestra ile turneye çıkan ve 2008’de Heliocentrics ile bir albüm kayden müzisyen Harvard Üniversitesi’nde Etiyopya enstrümanlarının modernizasyonu üzerinde çalışmalarını tamamladı ve yeni bir opera olan “The Yared Opera”nın bir bölümünü yayınladı. Mulatu Astatke, müzikte sınır tanımayan ezgileri ve sıra dışı melodilerinin sarmalayan etkisi ise 26 Mayıs Perşembe günü Zorlu PSM 100 Studio Sahnesi’nde hayranlarına unutamayacağı bir konser gecesi sunabilmek için gün sayıyor.

Bilet Fiyatları

Genel Satış: 132,00 ₺

Öğrenci: 99,00 ₺

Özel Erişim: 99,00 ₺

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.