Canlar Hamzababa Anma Etkinliğinde Buluştu

Kemalpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen, 29. Geleneksel Hamzababa Anma Etkinlikleri tamamlandı

Kemalpaşa’nın Hamzababa Mahallesinde her yıl düzenlenen Hamzababa Anma Etkinlikleri, bu yıl 27-28 Ağustos tarihlerinde Hamzababa Amfitiyatro Sahnesi’nde vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Kemalpaşa Belediyesi tarafından Kemalpaşa Alevi Bileşenleri desteğiyle gerçekleştirilen etkinlikler, düzenlenen panel ile başladı. Sunuculuğunu Nilüfer Sarıtaş’ın üstlendiği organizasyonda semah ekibi gösterileri ardından, çok sayıda sanatçı sahne alarak, şarkılarıyla dinleyenleri mest etti. Kemalpaşa Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri vatandaşlara ücretsiz çay, su ve kumanya desteğinde bulundu. Etkiliğe Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekilleri Kamil Okyay Sındır ve Sevda Erden Kılıç, Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı, Kemalpaşa Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Aktekin, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Kemalpaşa İlçe Jandarma Komutanı Halil Yaşar Güzel, Kemalpaşa Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli, İyi Parti İlçe Başkanı Nizamettin Yılmaz, Alevi-Bektaşi Federasyonu Temsilcileri, Ege Tahtacı Dernekleri Temsilcileri, Pir Sultan Abdal Dernekleri Temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

‘BİR OLALIM, İRİ OLALIM, DİRİ OLALIM’

Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, ‘’ Bu yıl 29’ncusunu düzenlediğimiz Hamzababa Anma Etkinliği’nde buluştuğumuz tüm canlarımızı selamlıyorum. Bugün aynı zamanda Muharrem ayının son günü, bu vesile ile yapılan ibadetlerin kabul olmasını diliyorum. Hacı Bektaşi Veli’nin dediği gibi ‘Bir olalım, iri olalım, diri olalım. Bir kusur arayacaksak önce kendimizde arayalım. Bilimden ve ilimden ayrılmayalım.’ İfadelerine yer verdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.