Caizcoin! İslami değerlere uygun kripto para birimi!

Bitcoin’in başını çektiği blokzincir teknolojisiyle üretilen kripto paralara dünya çapında gördükleri rağbet nedeniyle ‘yeni çağın para birimi’ gözüyle bakılırken, ‘şeriata uygun’ kripto para da piyasaya çıktı.

İsviçre ve Almanya merkezli olarak Avrupalı Müslümanlar tarafından dizayn edilen Caizcoin, 2 milyarlık nüfusa sahip olan İslam aleminin teslim ettiği değerleri ilke edinen yapısıyla dikkat çekiyor. Müslümanların diğer dinlere mensup kişilerle ticaretini destekleyen İslami öğretilerine dayanan Caizcoin, 15 Ocak 2021 tarihinde başlayan ‘özel satışlara’ devam ediyor.

İslamı değerleri dikkate alan Caizcoin, bu yönüyle sadece Müslüman alemini değil, İslam’ın insani felsefesinden yararlanmak isteyen tüm dünya nüfusunun hızlı ve güvenilir ödeme sistemi ile adaletli yatırım aracı ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Caizcoin sayesinde dünyanın dört bir yanındaki Müslüman nüfus, limitler dahilinde komisyon ödemeden coin transfer edebilirken yüksek getiri potansiyelinden yararlanarak tasarruflarını yönlendirebiliyor. Batı’nın modern finans algısını İslami değerlere göre ele alan Caizcoin, yüksek oynaklığa izin vermeyen kurgusuyla yüksek ve düzenli getiri potansiyeli barındırıyor.

Caizcoin’in sahip olduğu güçlü ve özgün blockcahin altyapısı olan CaizChain’in çevreci ve merkeziyetsiz finansa (deFI) kurgusu, gücünü aldığı İslami felsefeyi harmanlıyor. Önümüzdeki ay devreye girecek olan CaizChain, emsallerine göre daha az enerji harcayarak çalışan bir teknolojiye sahip. Teknolojik altyapısında madencilik olmayan Caizcoin, kripto paraların temel özelliği olan deFI mantığı sayesinde herhangi bir düzenleyici finans kuruluşu olmadan kişiler ve kurumlar arasında güvenli bir şekilde transfer edilebiliyor. Merkeziyetsiz finans özelliğini hız ve güvenirlilik ile destekleyen Caizcoin, İslami değerleri benimseyen sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapıyor. Böylece kurumlara yapılan bağışlar, zekât ödemeleri anlık ve anonim bir şekilde gerçekleştiriliyor.

EN GÜÇLÜ KRİPTO PARA BİRİMİ

Finansal teknolojiler alanında uzman akademisyenler, ekonomistler, ve İslam alimlerinin ortak çalışmasının bir ürünü olan Caizcoin, inanç değerlerini esas alan bir dijital ekosistem sunuyor. Avrupalı Müslüman yatırımcılar ve profesyonellerin geliştirdiği Caizcoin, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu İslam coğrafyasının en güçlü kripto para birimi olarak dikkat çekiyor.

Ahlaki değerleri benimseyen hedef kitlesiyle güven ve şeffaflık temelinde yüksek getiri potansiyeli sunan Caizcoin, henüz borsalara işleme açılmadan gördüğü yoğun taleple birlikte Avrupa, Asya ve Ortadoğu ülkelerinden yatırımcı portföyüne erişmeyi başardı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.