Çağla Şıkel’e 5 yıl hapis şoku!

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı’na bağlı Beşiktaş Vergi Müdürlüğü müfettişleri tarafından yapılan denetimde 2013 yılında düzenlenen ve gerçek dışı, satışa dayanmayan sahte faturalar tespit edildi. Raporu hazırlanan Çağla Şıkel’e 3 ila 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı’na bağlı Beşiktaş Vergi Müdürlüğü müfettişleri 27 Ekim’de ‘model faaliyeti’ kapsamında Çağla Şıkel’i denetledi. Müfettişler tarafından yapılan denetimde 2013 yılında düzenlenen ve gerçek dışı, satışa dayanmayan sahte faturalar tespit etti.

Müfettişler bu durum üzerine rapor hazırladı ve Şıkel’e dava açıldı. Yapılan denetimde, 2013 yılında muhtelif firmalar tarafından düzenlenen ve gerçek dışı, satışa dayanmayan sahte faturalara rastlandı.

Maliye şikayet etti

Çağla Şıkel’in bu faturaları gider hesabında gösterip vergi ödemelerinde usulsüzlük yaptığı tespit edildi. Müfettişler hemen konuyla ilgili rapor hazırladı. Raporla birlikte sahte faturaların asıllarına el konularak, durum İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ihbar edildi.

Maliye, 2013 yılında sahte fatura kullanıp vergide usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle Çağla Şıkel’den şikayetçi oldu. Şıkel’in 3 ila 5 yıl hapsi isteniyor.

Şıkel, bir süre önce yüklü miktarda vergi cezası gelince 1 milyon liraya yakın borcu olduğunu öğrenmiş, o dönem çalıştığı muhasebecinin kendisini dolandırdığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Sabah’ın haberine göre, muhasebeci Erdal D. hâlâ aranıyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.